MENÜ
İzmir 20°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Lal Denizli Çeşmeliler'in gönlünü çok çabuk kazandı...
Ahmet Güler
YAZARLAR
26 Mart 2024 Salı

Lal Denizli Çeşmeliler'in gönlünü çok çabuk kazandı...

Çeşme Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi. Neden önemli? Gelecek on yıl içinde Türkiye’de en büyük rant alanlarının oluştuğu bir yer. Arsa fiyatları daha metrekare 5000 dolarlara ulaşmış durumda. 

Bilhassa vahşi sermayenin gözünü diktiği Çeşme’yi ranta kaptırmayacak sosyal demokratların gelmesini engellemeye çalışıyorlar. Bu nedenle Çeşme’de yerel seçim öncesi kıran kırana bir seçim yarışı sürüyor. 

Yarışa  “İthal aday, İstanbul’dan yollanmış aday” ön yargıları ile eksi puanla başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli ön yargıları çok kısa bir sürede tersine çevirdi ve Çeşme halkının gönlünü kazanmayı ustalıkla becerdi.

Denizli, Çeşme’in 100 yıllık yerlisi olduğunu, kalbinin Çeşme için attiğını gerek eğitimi gerekse liyakatıyla yeterince ortaya koydu.

Çok kısa bir sürede sadece Cumhuriyet Halk Partiler'in değil diğer siyasi parti üyelerinin de gönlünü kazandı ve 32 yaşında olmasını bahane edenlere Çeşme'yi yönetebileceğini inandırdı.

Denizli’nin Allah vergisi insanlara karşı bir iletişim kurma yeteneği var. Çeşme’nin eski belediye başkanı Muhittin Dalgıç, Eski CHP milletvekili Kani Beko gibi ağır topları yanına alma becerisini ortaya koymuş. 

Bilhassa genç ve kadınlar onunla konuştuktan birkaç dakika sonra hemen samimiyetini, gerçekliğini anlıyorlar ve etrafında saf tutuyorlar. Klasik bir siyasetçi tavrı göstermiyor. 'Yapamayacağım şeyleri size vaad edemem' diyor. 'Sırf seçimi kazanmak için size hayal projeler de anlatamam' diyor. Bazıları bu söylemlere bozulsa bile çoğunluk bu samimi ifadeleri satın alıyor ve “Bu kızımız Çeşme'yi gerçekten iyi yönetecek” inancı içine giriyor.

Evet karşımızda yeni bir siyasetçi tipi var. CHP’de değişim dedikleri de bu olsa gerek. Genç, dinamik ve bilhassa kadın adaylar farklı bir siyasi söylem yapısıyla önümüze çıkıyorlar. 

Tüm Türkiye’de yerel seçimlerde oy oranlarının düşme beklentisi var, ama Lal Denizli Çeşme’yi %55’in üzerinde bir oy oranı ile rahatlıkla alacak gibi görünüyor. 
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir