MENÜ
İzmir 45°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çeşme'ye kadın eli değecek
Ahmet Güler
YAZARLAR
1 Mart 2024 Cuma

Çeşme'ye kadın eli değecek

CHP’nin Çeşme’ye bir kadın aday göstermesine en çok kadınlar sevindi.  

Çeşme’ye vizyoner bir kadının aday gösterilmesi en çok kadınları ilgilendiriyor. Genel seçimlerdeki tarihi yenilginin ardından ümitlerini kaybeden, motivasyonu bozulan CHP seçmeni çok hızlı gerçekleşen “CHP’de Değişim”i henüz içselleştirmedi. Değişim sürecinde CHP’de kadın ve genç adaylar ön plana alındı. Süreç o kadar kısa bir sürede gerçekleştirildi ki, bu adaylara karşı önyargı oluştu. Adaylar sahaya çıktıkça ve halk ile bütünleştikçe önyargılar kırılıyor ve adaylar benimseniyor. Tek engel zamanın çok dar oluşu. Seçim kapının önünde adayların kendilerini ve projelerini tanıtmaya vakitleri yok. 

Çeşme’de de durum aynı. Lal Denizli’nin Çeşme’den aday gösterilmesi Çeşmeliler için bir sürpriz oldu. Buna bir de mevcut belediye başkanının anti propagandası “İthal aday istemezük, oturma eylemleri ve bağımsız aday olurum" süreci eklenince Lal Denizli’nin işi daha da zorlaştı.

Allah'tan 20 Şubat’ta uzlaşı sağlandı ve mevcut belediye başkanı Ekrem Oran bağımsız aday olmaktan vazgeçti ve Lal Denizli’yi destekleme açıklaması yaptı. 

Çeşme’deki bu bölünmüş gerilimli süreç sonucunda Çeşme halkı ve CHP’liler rahat bir nefes aldı ve seçimde başarıya odaklandılar. 
Esasında sürece en çok Çeşmeli kadınlar sevindi. Çeşme Kadın Dayanışma derneği Başkanı Nermin Ekinci, üyeleri, Serap Gültekin gibi kadın kanaat önderleri “Artık çeşmeye bir kadın elinin değmesinin zamanı gelmişti, Çeşme gibi zor bir ilçeyi ancak bir kadın toparlar” yorumlarını yaptılar. 

Çeşmeli kadınlar CHP Çeşme Başkan Adayı Lal Denizli’yi çok sevdiler. Çeşme Ilıca Otel’de yapılan Lal Denizli “proje tanıtım toplantısı”na çok yoğun bir katılım vardı.

Lal Denizli Çeşme’nin gelecek 20 yılını şekillendirecek ciddi proje öngörülerini anlattı ve en çok kadınlardan alkış aldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Güler
 3 Mart 2024 Pazar 07:50
Ümitliyiz. Çok güzel olacak.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir