MENÜ
İzmir 19°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Partili Sürekli'den 'Seçim güvenliği' açıklaması!
Politika
11 Haziran 2022 Cumartesi 15:32

AK Partili Sürekli'den 'Seçim güvenliği' açıklaması!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Hukuk Komisyonu ve İl Seçim İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Avukat Buluşmasına’ katıldı.  Sürekli, meslektaşları ile görüş alışverişinde bulunduğu toplantıyı da değerlendirdiği açıklamasında, muhalefetin gündeme getirdiği ‘seçim güvenliği’ konusuna da değindi.

Muhalefete seslenen Başkan Sürekli; “Spekülasyonları; dezenformasyon ve kargaşa yaratmaktan öteye gitmeyecek, asla işe yaramayacaktır. Aslolan milletin iradesinin sandıktan olduğu gibi çıkmasıdır ve bu hepimizin meselesidir. Artık kabul etmeliler; ‘Millet ne derse, o olur!’ diye konuştu. Başkan Sürekli ayrıca, İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Adaylığını İzmir’den ilan etmesinin kendileri ve İzmir için büyük bir onur olduğunu söyleyerek sorumluluklarının daha da arttığını kaydetti.

Pandemi nedeniyle ara verdikleri ‘Avukat Buluşmalarına’ devam edeceklerini ifade eden Sürekli, avukatlarla ilgili de önemli adımlar attıklarına dikkat çekerek, sorunların farkında olduklarını, bunları çözmek ve mesleki imkânlarını arttırmak üzere somut gelişmeler olduğunu belirtti.

Seçim güvenliği tüm partilerin meselesidir!

Son günlerde muhalefet partilerinin tartışma konusu haline getirdiği ‘Seçim Güvenliği’ ile ilgili de konuşan Başkan Sürekli; bu meselenin tüm partilerin meselesi olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi; “Seçim güvenliği kara propagandalara malzeme yapılmayacak kadar hassas bir konudur. Başta ana muhalefet olmak üzere; tüm muhalefet partilerine sesleniyorum… Bu son derece yanlış ve tehlikeli bir hamledir. Yaratılan spekülasyonlarla, dayanaksız, temelsiz söylemlerle elde edilebilecekleri tek şey; kargaşa ortamıdır. Ki bundan kendileri de etkilenecektir. Sandığın milletimizin iradesinin tecelli yeri olduğu gerçeğinden hiçbir zaman kaçmadık. Bunun örnekleri çok İstanbul, Ankara örnekleri orada duruyor. Bu kara propagandayı, kendi alacakları sonuçtan korktukları için, telaşlarından yürütüyorlarsa bilemem.  Artık kabul etmeliler; ‘Millet ne derse o olur!’ AK Parti; bu gerçeği kendisine yol haritası yapmış, yeri geldiğinde dersini çıkarmış bir partidir. Bu noktada, bizi karalamak kimsenin haddi değildir.”

Cumhurbaşkanımız bizi ve İzmir’i onurlandırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Danışma Meclisi’nde Cumhurbaşkanlığı Adaylığını açıklamasının büyük onur olduğunu belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Cumhurbaşkanımızın adaylığı malumdu elbette. Ancak, bunu İzmir’den dillendirmesi bizim için çok anlamlı ve heyecan vericiydi. Bizi de İzmir’i de onurlandırdı. İzmir’de olmak, İzmirlilerle olmak hususunda her fırsatı değerlendiren Cumhurbaşkanımız; şehrimize duyduğu güveni, ‘Cumhur İttifakı olarak birinci olacağımıza inanıyoruz.’ sözleriyle ortaya koydu. Bunu gerçeğe dönüştürmek üzere sorumluluğumuz arttı.  Hâlihazırda yüksek bir motivasyonla çalışmalarını yürüten teşkilatlarımızın heyecanı katlandı. 3 yıldır soluksuz alandayız. İzmirlilerle buluşuyor, her kesimi kucaklayan paylaşım ve etkinliklerle yol alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın katılımları ile yaşanan coşku; yolumuzu daha da aydınlatacaktır, inanıyorum.” diye konuştu.

Bizi harekete geçiren seçim değildir…

AK Parti’nin eylemsel bir çalışma sistemi uyguladığına ve her zaman alanda olduğuna dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “3 yıldır vefa ziyaret ve toplantılarımızı, İzmir Buluşmalarımızı, STK ve üye ziyaretlerimizi yapıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi; AK Parti hiçbir zaman milletle, teşkilatlarıyla, kanaat önderleriyle seçimden seçime buluşan bir parti olmamıştır. Bizi harekete geçiren seçim değil; tüm benliğimizle sarıldığımız hizmet aşkıdır. Tüm kesimlerle olduğu gibi, avukatlarımızla da pandemi nedeniyle ara verdiğimiz toplantılarımıza devam ediyoruz. Görüşleri, önerileri bizim için değerlidir. Adaletin en doğru biçimde ve zamanda gerçekleşmesinde özne olan, insanlarımızın savunma hakkı noktasında ulvi bir görev yapan avukatlarımızın sorunlarını çözmek; mesleğe yeni başlayanların desteklenmesi ve imkânların arttırılması konusunda en uygun adımları atma konusunda kararlıyız.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir