MENÜ
İzmir
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bir suç duyurusu da CHP'li kadınlardan!
Politika
10 Haziran 2022 Cuma 17:04

Bir suç duyurusu da CHP'li kadınlardan!

CHP İzmir İl Kadın Kolları Yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkan ve Yöneticileri ile birlikte, geçtiğimiz hafta partisinin TBMM’deki grup konuşmasında, Gezi parkı eylemlerine katılanlara ağır ifadeler kullanarak, hakarete varan eleştiriler yönelten AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı sıfatıyla, geçtiğimiz hafta partisinin grup toplantısında kullandığı sert ve ağır ifadeler muhalefetten ve toplumun farklı kesimlerinden büyük tepki görmüştü.

CHP İzmir İl Kadın Kolları'nın, Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın biz kadınları, Gezi Parkı direnişimiz üzerinden, toplumu kutuplaştırmak ve bizleri küçük görmek için, sarf ettiği aşağılayıcı ifadeyi asla kabul etmiyoruz” dedi. Uçar açıklamasında şunları dile getirdi;

UÇAR: BU AŞAĞILAYACI SÖZLERİ ASLA KABUL ETMİYORUZ

Kadınlarımız, toplumun yarısı olarak yaşamın her alanında; Tarımda, Sanayide, Kamusal alanlardaki çalışma hayatında, Ekonomik değer taşıyan tüm alanlarda, Sosyal aktivitelerde ve haklarını temsil edeceği veya haklarını koruyacağı her alan da vardır. Toplumun eşit bireyleri olarak biz kadınlar gerekli olduğunda haklılığın savunulmasında Anayasal haklarımızdan olan, insanca yaşam için protesto ve direniş haklarımızı kullanabiliriz.

Biz kadınlar son Gezi Parkı direnişimizde TOMA’ların önünde basınçlı sulara, evlatlarımız olan polislerin, aldıkları emirler doğrultusunda attıkları gaz fişeklerine, sıktıkları biber gazlarına göğsümüzü siper ederek cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıktık. Gezi Parkı direnişi; geleceğimize sahip çıkmak ve demokrasimize, vatanımıza, milletimize karşı oluşan tüm tehlikelere karşı çıkmak içindi. Gezi Parkı direnişimiz “sadece iki ağacın” kurtarılması için değil köklerinden ayrılmaya çalışılan yüzyıllık Ulu Çınar’ın köklerini olmak içindir. Ulusal kurtuluş mücadelesinde, Atatürk ile cephelerde, cephe gerisinde, kanının son damlasını feda ederek mücadele eden Türk kadını, kendisi için söylenen aşağılayıcı sözleri asla, asla, asla kabul etmiyor. Bugün tüm kadınlarımızla birlikte, bu sözleri sarf eden AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun 257’inci maddesi uyarınca cezalandırılması için suç duyurusunda bulunduk. Türk kadınları ve milletimiz adına, hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Haklıyız, güçlüyüz, kazanacağız.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir