MENÜ
İzmir 20°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Özgür Özel'den Hatay açıklaması: Vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar!
Güncel
2 Nisan 2024 Salı 15:15

Özgür Özel'den Hatay açıklaması: Vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar!

CHP lideri Özel, Hatay'da seçim sonuçlarına yönelik itirazı değerlendirdi. Özel "Vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar. Oyların yeniden sayılmasının bu rezaletin önüne geçeceğini düşünüyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin Hatay seçim sonucuna yönelik itirazı hakkında konuştu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı'yı işaret ederek ''Hatay'da, vali eliyle seçim gecesi manipülasyon yapılmaya çalışıldı. Buna tepkimizi gösterdik ve görevlendirmelerimizi yaptık" dedi.

"YENİDEN SAYIM HATAY'I BİZE GETİRİR"
CHP'nin iki genel başkan yardımcısı, çok sayıda milletvekili ve hukukçunun Hatay'da olduğunu belirten Özel, şunları söyledi:

''Maddi hatalar düzeldiğinde 3 bin 900 olan fark, birden 3 bin 200’e indi. Çok sayıda sandığa, çok sayıda ilçeye itiraz ettik. Tam 39 bin geçersiz oy var. Ve burada valinin direkt AK Parti İl Başkanı gibi devlet görevini kötüye kullanması söz konusu. Burada yeniden sayımın Hatay'ı bize geri getireceğini düşünüyoruz. Hatay halkının iradesine ket vurmak için, engel olmak için her yolu denediler. En son vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar. Oyların yeniden sayılmasının bu rezaletin önüne geçeceğini düşünüyoruz. Yakından takip ediyoruz.''

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir