MENÜ
İzmir 20°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YSK'dan Van kararı... Mazbata AK Partili adaya!
Güncel
2 Nisan 2024 Salı 14:52

YSK'dan Van kararı... Mazbata AK Partili adaya!

YSK, memnu hakları elinden alınan DEM'li Abdullah Zeydan yerine AK Partili ismi belediye başkanı olarak belirlediğini duyurdu.

Van İl Yüksek Seçim Kurulu, seçimi kazanan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın yerine AK Partili Abdulahat Arvas'ı belediye başkanı olarak belirledi.

Van'da hem büyükşehri hem de bütün ilçeleri kazanarak 14'te 14 yapan DEM Parti'nin, böylelikle elindeki il sayısı 9'a düşmüş oldu.


DEM PARTİ'DEN AÇIKLAMA
İl Yüksek Seçim Kurulu'nun kararına tepki gösteren DEM Parti, şu açıklamayı yaptı:

"Van İl Seçim Kurulu’nun oy çokluğu ile partimizin büyük bir farkla kazandığı Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mazbatayı AKP adayına verme kararını reddediyoruz. Bu karar iktidarın müdahalesi ile başlatılan siyasi darbe sürecinin devamıdır. Ayarlanmış Van İl Seçim Kurulu üyelerinin oy çokluğu ile verdiği karar hukuksuzdur, gayri meşrudur, halk iradesini tanımama kararıdır. Avukatlarımız karara itiraz etti. Yüksek Seçim Kurulu’nu bu hukuksuzluğa son vermeye ve halkımızın iradesini tanımaya çağırıyoruz. Partimiz, üyelerimiz, halkımız ayaktadır ve bu hukuksuzluk giderilene kadar meşru ve demokratik tepkimiz devam edecektir."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir