MENÜ
İzmir 26°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’li Yücel: Erdoğan yeniden seçilirse yeni bir mülteci akınına hazırlanın!
Güncel
25 Mayıs 2023 Perşembe 11:15

CHP’li Yücel: Erdoğan yeniden seçilirse yeni bir mülteci akınına hazırlanın!

CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, yeni bir mülteci akını uyarısı yaptı. Yücel, “Erdoğan ve Soylu'nun ülkenin sınırlarını yolgeçen hanına çevirdikleri gerçeği ortadayken tıpkı Afganistan'dan olduğu gibi Sudan'dan da yeni bir mülteci akınına maruz kalabiliriz. Erdoğan yeniden seçilirse yeni bir mülteci akınına hazırlan! Sudan’dan mülteci gelsin mi, gelmesin mi? Karar ver” dedi.

Bu Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri öncesi ülke gündeminde ‘tehlike’ boyutuna gelen mülteci meselesi geniş yer tutarken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekilli Deniz Yücel, yeni bir mülteci akınına dikkat çekti. Sudan’da yaşanan darbe sonrası 1 milyondan fazla insanın hareket halinde olduğu bilgisini paylaşan Yücel, Türkiye’yi Ortadoğu’nun mülteci kabul merkezi haline getiren AKP iktidarının Sudan’dan gelecekleri de kabule hazırlandığını vurguladı.

Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili bir video da yayınlayan İzmir Milletvekili Deniz Yücel, “Yüce Türk Milleti” diye başladığı anlatımında önemli uyarılar yaparak seçmeni uyardı.

YENİ BİR MÜLTECİ AKINI İSTEMİYORSAN KARARVER!
Seçmenin oy verirken kararını Sudan’dan da mülteci gelmesini kabul edip etmemeye göre belirlemesi gerektiğine vurgu yapan CHP’li Yücel, yaptığı paylaşımda şu önemli cümlelere yer verdi:

“Ülkemizde uzun yıllardır yaşanan Mülteci Krizi’nin çözümü noktasında görüş ve politikalarımızın örtüştüğü Zafer Partisi’yle yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmış, Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ arasında mutabakat metni imzalanmıştır.

Mülteci sorunuyla ilgili önemli gördüğüm bir hususa dikkatinizi çekmek istiyorum.

Ülkemize 10 milyondan fazla mülteciyi kontrolsüzce dolduran AKP yönetimi ve Erdoğan yüzünden yeni bir krizle karşı karşıya kalabiliriz.

1989-2019 yılları arasında, sınırsız yetkilerle, 30 yılı aşkın bir süre, darbeci Ömer El Beşir tarafından yönetilen Sudan’da, senelerce süren iç çekişmelerin ardından geçtiğimiz Nisan ayında yeni bir darbe yaşandı.

Sayıları binlerle ifade edilen ölü ve yaralıların ötesinde, çatışmalardan kaçan 1 milyondan fazla insan, hem Sudan içinde, hem komşu ülkelere doğru hareket halinde.

Uzun lafın kısası;  Erdoğan ve Soylu'nun ülkenin sınırlarını yol geçen hanına çevirdikleri gerçeği ortadayken sınır komşumuz olmamasına rağmen tıpkı Afganistan'dan olduğu gibi Sudan'dan da yeni bir mülteci akınına maruz kalabiliriz.

Bin Yıl Önce Anadolu’yu kendine Vatan Seçenlerin torunlarına sesleniyorum:

Erdoğan yeniden seçilirse yeni bir mülteci akınına hazırlan!!!

Bizler, hudut namustur ilkesiyle devleti yönetmeye adayken, bir de Sudan belasını başımıza sarma ihtimali olanlara bu ülkeyi teslim etmemelisin. Sudan’da mülteci gelsin mi, gelmesin mi #KararVer”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir