MENÜ
İzmir 17°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kurtuluş statta...
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
16 Haziran 2020 Salı

Kurtuluş statta...

Asırlık koca çınar Karşıyaka'da "işler iyi mi gidiyor!" yoksa yerinde mi sayıyor? Bunu çok iyi irdelemek gerekir. Büyük bir potansiyele sahip Karşıyaka'da futbol açısından kısır döngü maalesef devam ediyor. Futbol neticesi ve stat olayı bakımından raylar bir türlü yerine oturamadı. Kulüp büyük bir borç yükü altında. Yükünü yazmak istemiyorum, gönlüm el vermiyor.

Şimdiki yönetim elinden geldiğince bir şeyler yapıyor. Yaşar Holding sağ olsun, kulübün giderlerinin bir kısmını karşılıyor. Belediye ise mevzuatlar çerçevesinde elini taşın altına koyuyor. Turgay Büyükkarcı ve yönetimi yalnız kalmasına rağmen değirmenin çarkını döndürmeyi biliyor. Buraya kadar güzel de nereye kadar? Bu güzel işlerin yanı sıra iç çekişmeler de şu sıralar hat safhada.

Kongreye üç ay gibi bir zaman var, bu zaman korona sayesinde ötelendi. Bu süre içinde yeşil kırmızılı kulüp içinde birlik ve beraberlik sağlanması şart. Çekiştirmeler, suçlamalar, akıl almaz iddialar var ortalıklarda. 'Kayıkçı kavgasından' vazgeçmek gerekir. Bu kavgalar kulübe büyük zararlar vermekte. Borçlar katlanıp gidiyor, bunun sonu ne olacak! Çözüm ne olacak! Bence yapılması gereken; Karşıyaka camiasının bu kulüpte yöneticilik, başkanlık yapmış ağabeyleri bir araya gelip arkalarına belediye ve holdingi de alıp bu açmazı çözmeleridir.

Karşıyaka Spor Kulubü'nün esas kurtuluşu bence Yalı'daki STAT'ta yatıyor. Türlü şekillerde engellenen stat inşaatına bir an önce başlanması ve bunun en kısa sürede bitirilmesi şart. Karşıyakalılar'ın bir araya gelerek ihale sürecini en yakına çekmesi ve devletle iş birliğinin en iyi şekilde devam ettirilmesi lazım. Bu arada tarafların da hakkını unutmamak gerekiyor. Tribünde ve dışarıda her zaman kulübün arkasında olan taraftar derneği ve etkilerini bu güzel ortam içine katmalıyız. Ne olacak bu işin sonu dememek lazım. Çıkmazdan kurtulmak için çareler ortada. Yeterki birlik beraberlik sağlansın, stat yapılsın. Yoksa başka asırlık çınar KARŞIYAKA yok...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 erdal acar
 17 Haziran 2020 Çarşamba 23:09
dükkanları vermediniz ben de bu işten çekildim. (erdal abiniz)
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Son Kale İzmir