MENÜ
İzmir 22°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kaos...
Yalçın Küçükdamar
YAZARLAR
25 Şubat 2020 Salı

Kaos...

Ülke genelinde ekonomik anlamda zor günler geçiriyoruz. Bu da hayatın tüm anlarına yansıyor. Futbol açısından da bu zor günlerin içerisine girdik.
Kulüplerimiz (Birkaçı hariç) borç batağı içinde...
Futbolumuz Türkiye Futbol Federasyonu'nun özerk yapısından sıyrılması ile çöküşün içine giriverdi. Futbolumuz iktidarın oyuncağı oldu sizin anlayacağınız.
Nerede o eski federasyon başkanları?
Rahmetle kendilerini anarken aymazlığın içine giriverdik artık kelimenin tam anlamıyla... 
Futbolumuz bilinmezlik içinde nereye sürükleniyor?
Mechule giden bir yolda mıyız acaba?
Yaşanan sıkıntılar, çar çur edilen paralar borç yığınını üst üste koymaya başladı. İşin özeti kulüplerimiz iflasın eşiğine geldi bile.  Bu iflasın nedenleri arasında bilinçsizce harcanan paralar, yabancı futbolcu sayısının azaltılamaması ve altyapıya gerekli önemin verilememesi başı çekiyor.
Yıllardır yazıp duruyoruz bu nedenleri. Ne var ki hiçbir önlem alınmıyor. Acaba neden?
Futbol dünyasındaki ülkeler gelişen futbol sektöründe kendilerine özgü yapılarını, kültürlerini ortaya koyup altyapıya önem veriyorlar. Biz ise hala bu olgunluğa erişemiyoruz. (İzmir'in Altınordu'su hariç)
Onun içindir ki, 'Türk futbolu' diye henüz bir ekolümüz yok.  Devşirme kararlarla ilerlemekte inatlaşıyoruz. Kulüplerimizin TFF'yi istedikleri biçimde yönlendirip, istedikleri kararları çıkartıp uygulatabildikleri ülkemizde daha fazlasını beklemek abesle iştigaldir!
UEFA standartları dışında kaldığımız müddekçe bir adım ileriye gidemeyiz. Gidemediğimiz gibi başımız da beladan kurtulmaz. İçerdeki cezalara dışardan da gelecek olanlar eklenince belimiz bükülecektir. 
Gerçeği görmeyip kulüpleri kendi düşünceleri doğrultusunda 'İlkesizce' yönetmekte ısrarcı olurlarsa futbolumuzda 'Kaos' hiçbir zaman kaybolmaz. Sonuçta Türk futbolunu kimler yönetiyor? Orası meçhul...
Bilen mi, bilmeyen mi?
 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Son Kale İzmir