MENÜ
İzmir 22°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Trakya'da Roman Kanaat Önderleri toplantısı!
Politika
18 Eylül 2021 Cumartesi 10:06

Trakya'da Roman Kanaat Önderleri toplantısı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Katıldığı “Trakya Kanaat Önderleri Programı” nın ilk toplantısı, Kırlklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde gerçekleştirildi. Kendisi de Roman olan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun katkılarıyla gerçekleşen toplantıda, Roman Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri görüş ve taleplerini anlattı, çözümleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda jüri olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Parti Sözcüsü, Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Kırklareli Belediye Başkanı Murat Gerenli ve CHP Kırklareli İl Başkanı Alaaddin Güncer eşlik etti.i İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Devrim Gündüz de programa katılanlar arasında yer aldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Aile Destekleri Sigortası’na dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Değerli arkadaşlarım, bu toplantı sizin için ne kadar değerlidir onu bilemem ama bizim için son derece değerli. Neden bizim için değerli? Eğer bir kitle, toplumun önemli bir kitlesi sürekli ötekileştirilirse, talepleri göz ardı edilirse, sorunları dikkate alınmazsa bizim için önemlidir. Bizim adımız ne? Halk Partisi yani Cumhuriyet Halk Partisi. E siz de halktan bir parça olduğunuza göre var olan sorunlarınızı çözmek de Halk Partisine düşüyor. Tespit etmek de bize düşüyor. Beraber var olan sorunları çözeceğiz.” dedi.İzmir Milletvekili Özcan Purçu ise  “Roman kardeşlerimizin tüm sorunlarına çözümler üretip, hiçbir kesimi ötekileştirmeyen bir düzeni CHP iktidarında gerçekleştireceğiz. Ne diyorduk; ayrımız gayrımız yok. Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmeye, sorunlarını Roman STK temsilcilerinden dinlemeye devam edeceğiz!”  şeklinde konuştu. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Son Kale İzmir