MENÜ
İzmir 16°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüsten hayatını kaybetti
Türkiye
2 Nisan 2020 Perşembe 14:00

Prof. Dr. Feriha Öz koronavirüsten hayatını kaybetti

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından ikinci acı haber geldi. İzmir Tabip Odası, Prof. Dr. Feriha Öz'ün koronavirüs nedeniyle 87 yaşında yaşamını yitirdiğini açıkladı 

İzmir Tabip Odası, Prof. Dr. Feriha Öz’ün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Twitter’dan paylaşımda bulunan oda, “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pataloji Ana Bilim Dalı'ndan emekli çok kıymetli Hoca’mız Prof. Dr. Feriha Öz’ü Covid 19 nedeniyle kaybettik. Hepimizin başı sağolsun” dedi.
FERİHA ÖZ KİMDİR?
Dr. Feriha Öz 1933 yılında Kadıköy’de dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamlayarak 1951 yılında Fen Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine kayıt oldu ve 1957 yılında doktor oldu. Fakülteden mezuniyetini müteakip Yozgat’ın Aktağ madeni kazasında sağlık merkezi doktoru olarak çalıştı, İstanbul Üniversitesi Patolojik Anatomi Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1962 yılında Uzman olan Dr. Feriha Öz 1963-1972 yılları arasında Cerrahpaşa-Cerrahi kliniğinde patolog olarak görev yaptı. Feriha Öz evli ve 2 çocuk annesi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Son Kale İzmir