MENÜ
İzmir 45°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Efsane Başkan!
Abdullah Çelebi
YAZARLAR
30 Mayıs 2022 Pazartesi

Efsane Başkan!

2014-2015 sezonu 2. Lig Kırmızı Grup şampiyonluğu...
2016-2017 sezonu TFF 1. Lig Play-Off şampiyonluğu, 14 yıl sonra gelen Süper Lig...
26 Ocak 2020, 96 yıllık özlem bitti ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı açıldı...
Altyapı tesisleri için verilen emek, harcadığı paralar (Çoğu boşa harcansa da iyi niyetli olduğuna şüphem yok),  Urla Adnan Süvari Tesisleri'nin büyütülerek geliştirilmesi, amatör branşlardaki atılım...
Bunlara olumlu birçok ek yapılabilir. Ancak benim bu yazdıklarım bile Mehmet Sepil'i "Efsane Başkan" olarak anmak için yeterli görülebilir.

Gelelim bugüne...

5 yıllık Süper Lig serüveninde kanser edici yabancı transferler, gol atamayan golcüler, değersizleştirilen oyuncular, yanlış tercihler, 'Bıraktım', 'Bırakıyorum', 'Bırakırım ha' imaları... Her yıl daha iyiye gitmeliyken 5. sezonda Süper Lig'den düşme...
Henüz düşmeden haraç mezat satılan takımın iyi oyuncuları...
Gürsel Aksel Stadı'nda 7-1'lik Rizespor yenilgisi...
Adana Demirspor deplasmanında alınan 7-0'lık mağlubiyet.. Balotelli'nin golü!
"Kararım kesin, bırakacağım" söylemi ve sonraki devir süreci.. Kripto piyasasında akıllarda soru işaretleri bırakan iniş çıkışlar... 
Tüm bunlardan sonra yapılan basın toplantısı ve günah çıkarma... 
Yaşadığımız süreci özetlemeye çalıştım. Geldiğimiz noktada Süper Lig'deki son maç olan Adana Demirspor yenilgisinden bu yana 8 gün geçti. Halen 2-3 firma ile devir için görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. 
Yukarıda bir filmin iki farklı bölümü var. İlk bölüm efsane, ikincisi ise berbat! 
Ben ilk bölümü izledikten sonra yönetmenin adının tarihe geçmesini istemiştim. Yani Mehmet Sepil'in adının yeni yapılacak altyapı tesislerine verilmesi gerektiğini söylemiştim. Halen de aynı kanıdayım. Ancak önümüzdeki süreçte olacaklar; Mehmet Sepil'in "Efsane Başkan" olarak mı yoksa farklı bir şekilde mi anılacağını ortaya koyacak. 
Sepil'in yapacağı devirde 'Göztepe'nin menfaatine göre devir için karar vereceğim' söyleminin ne kadar samimi olup olmadığını göreceğiz. Ya da çıkıp suyu bulandırmadan "Hiç bir yere gitmiyorum" diyecek. Ben ikinci ihtimali daha güçlü görüyorum. Çünkü istediği teklifi almadı ve mecburen devam edecek.
Aslında mecburen değil de hayallerinden dolayı devam etmesini isterdim.
"Hayallerimi bilseniz uyuyamazsınız", "Süper Lig'de iki sene kalıcı olalım, yeni stadımızla şampiyonluğa oynarız" 
Bu sözleri ben unutmadım, keşke başkan da unutmasaydı...
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Göz Gözlü
 31 Mayıs 2022 Salı 22:07
Sepilin samimiyeti hiçte inandırıcı değil öncelikle şunu bilmeli Göztepemiz Spor klubü olduğu kadar saygın bir camiadır,Meta mal değildir insanların keyfine politik çıkarlarına göre alınıp satılamaz bu işin sonrasıda var iyi niyetli olmayanlara bedeli çok ağır olur,Şanlı Göz Gözümüzün tarihinde 7-1 fb maçı var 70''li yıllarda sayesinde yaşadığımız skorlar ortada...!
 Akp Aslan
 31 Mayıs 2022 Salı 21:02
70 yaşında,doğma büyüme "GÖZTEPE''LİYİM" özellikle bu yıl neredeyse herşey ters gitti,ancak,ben bu işte bir iş olduğunu,düzgün bir yarış olmadığını düşünüyorum,başkanın bazı şeyler bildiğini ama dillendiremediği kanısındayım,herşeye rağmen sayın Sepil,bulduğumuz ve bulabileceğimiz en iyi,en doğru başkandır,futbol gelirleri dip yaptı,yeni spor kanunuda devreye girince özellikle finansman konusu bizim şehrimizi çok aşar,bir çok proje takımın olduğu ligde ve liglerde tutunmak için. 1: bu işe yatıracak,çok paran. 2:haklarını koruyabilecek siyasi gücün. 3:futbol aklı olan yönetici . Bu saydığım imkan ve özelliklerde yönetici ve başkan olmazsa olmazdır,gerisi boş laftır,vede sayın Sepil bence efsane başkandır.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir