MENÜ
İzmir 31°
Son Kale İzmir
Şahin döndü, Menemen karıştı!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 22:04

Şahin döndü, Menemen karıştı!

Menemen Belediyesi eski Başkanı Tahir Şahin'in CHP'ye geri dönmesine ilk tepki hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle göreve alınan ve süre önce serbest kalan Serdar Aksoy'dan geldi. Aksoy, CHP'nin Menemen'de Şahin'i aday göstereceğini ileri sürerken, "Menemen eski belediye başkanının adı FETÖ dosyasında adı geçtiği için partiden ihraç edilmiştir. CHP genel merkezi belediye başkanlığı seçimlerinde de FETÖ’cüleri aday gösterecek. Hodri meydan" ifadelerini kullandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

SONKALEİZMİR- 2019 yılındaki yerel seçimlerinde tekrar aday gösterilmeyince partiye yönelik sert eleştirileri nedeniyle ihraç edilen ve Memleket Partisi'ne geçen Menemen eski Belediye Başkanı Tahir Şahin'in tekrar CHP'ye dönüşü büyük tepki çekti. CHP Parti Meclisi'nin Şahin'e yönelik af kararı Menemen'i karıştırdı. 2019 yılında CHP'nin adayı olarak Menemen Belediye Başkanı seçilen ve sonrasında hakkındaki yolsuzluk ve irtikap suçlarından açılan dava nedeniyle görevden alınan, CHP'den de istifa eden Menemen eski Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Şahin'in geri dönüşüne sert tepki gösterdi.

AKSOY'DAN FETÖ TEPKİSİ

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Serdar Aksoy, CHP'nin bu hamlesiyle Tahir Şahin'i gelecek yerel seçimlerde tekrar Menemen'de aday göstermek istediğini ileri sürerken şu ifadeleri kullandı: "Menemen eski belediye başkanının tekrar CHP’ye alındığı ile ilgili haberler gündeme düştü. Haberde ilgili şahsın yani Menemen eski belediye başkanının genel merkez aleyhine açıklamalar yapması nedeniyle partiden ihraç edildiği yazmakta. Bu bilgi yanlıştır. Menemen eski belediye başkanının adı FETÖ dosyasında adı geçtiği için partiden ihraç edilmiştir. YDK başkanı UĞUR BAYRAKTUTAN da bizzat bunun şahididir. Anlaşıldığı kadarıyla son seçimlerde FETÖ’cüleri aday gösteren CHP genel merkezi belediye başkanlığı seçimlerinde de FETÖ’cüleri aday gösterecek. Hodri meydan."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Tahir Şahin CHP'ye geri döndü!
Politika
26 Eylül 2023 Salı 21:41

Tahir Şahin CHP'ye geri döndü!

Menemen'de 4 dönem belediye başkanlığı yapan ve 2019 yılında tekrar aday gösterilmeyince getirdiği sert eleştiriler nedeniyle CHP'den ihraç edilen Tahir Şahin, sürpriz bir kararla geri döndü. CHP Parti Meclisi'nin aldığı kararla tekrar CHP saflarına geçen Şahin, "Yuvaya dönmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

SONKALEİZMİR-  İzmir’in Menemen ilçesinde CHP'den 4 dönem belediye başkanlığı yapan, 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyince partisine sert eleştiriler yönelten ve CHP'den ihraç edilen Tahir Şahin, sürpriz bir kararla yuvaya geri döndü. CHP'nin 2019'da seçilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'a sert eleştirileri ile dikkati çektikten sonra ihraç edilip Memleket Partisi saflarına geçen Tahir Şahin, Muharrem İnce ile yakın ilişkisiyle de dikkati çekiyordu.

ÖNCE SARIGÜL DÖNDÜ...

Şahin'in adı, son dönemde, Mustafa Sarıgül'ün liderliğindeki Türkiye Değişim Partisi ile de anılıyordu. Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye dönüp Erzincan Milletvekili seçilmesi sonrası, sürpriz bir eve dönüş hamlesi de Menemen'den geldi.

CHP Parti Meclisi, dikkat çeken bir kararla Tahir Şahin hakkındaki ihraç kararını kaldırdı. Partiye dönüşü CHP Parti Meclisi tarafından onaylanan Şahin, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Şahin, şu ifadeleri kullandı: "Böylesi kutsal bir günde CHP Parti Meclisi’nde alınan karar ile yuvaya dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu kararda emeği geçen başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Parti Meclis Üyelerimize, MYK üyelerimize, partili yoldaşlarımıza, dostlarımıza ve Menemenli hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Karar partimize ve ilçemize hayırlı olsun. Mevzu Menemen ise Gerisi Teferruat."

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Aslıhan Sinem Çiçek davasında gerginlik...
Güvenlik
26 Eylül 2023 Salı 18:12

Aslıhan Sinem Çiçek davasında gerginlik...

İzmir'de evden iş görüşmesi için ayrıldıktan sonra haber alınamayan ve bir gün sonra hastanede olduğu öğrenilen Aslıhan Sinem Çiçek'in (18) yaşamını yitirmesiyle ilgili davada gerginlik yaşandı. Cem A.'nın 19 yıla kadar Burak Kaya'nın ise 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, mağdur avukatlarının talepleri üzerine mahkeme başkanının, 'Bu dosya cinayet davası değil' demesi üzerine salondakiler tepki gösterdi. Duruşma ertelenirken, gerginlik çıkışta da sürdü.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, geçen yıl 26 Temmuz'da iş görüşmesi için Bornova ilçesindeki bir adrese gitti. Eve dönmeyen Çiçek'e ulaşmayan babası Serdar Çiçek, polise kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan araştırmada Çiçek'in, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde olduğunu belirlendi. Durumu ağır olan Çiçek, bir gün sonra hastanede yaşamını yitirdi. Çiçek'in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada Burak Kaya gözaltına alındı. Çiçek'in telefonu üzerinde bulunan Kaya, emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede Sulh Ceza Hakimliği'nce 'gasp' suçundan tutuklandı.

Olayla ilgili yapılan araştırmada Çiçek'in son olarak beyaz bir hafif ticari araca bindiği tespit edildi. Aracın geçtiği noktaları inceleyen polis, Cem A.'ya ulaştı. Belirlenen adrese operasyon yapan ekipler, şüpheliyi gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Cem A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayağına elektronik kelepçe takılan Cem A.'ya, konutunu terk etmeme ve yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Cem A.'nın kuzeni Diyar A. da mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Burak Kaya için istenilen adli tıp raporunda kanında ve idrarında uyuşturucu madde tespit edildi. Kaya, 27 Ekim'de savcının istemiyle yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliye edildi, ancak ilerleyen süreçte başka bir suçtan hüküm giyerek cezaevine girdi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın ardından hazırlanan iddianame, İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede, şüphelilerden Cem A. için 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 19 yıla kadar, Burak Kaya için ise 'yağma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi. 'Olası kastla öldürme' suçundan ise kovuşturmaya yer olmadığı belirtildi.

'ORMANLIK ALANDA BULUNDU'

İddianamede, geçen yıl 26 Temmuz'da 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarda, otoyoldan Bornova Çiğli yönüne giderken Bayraklı Tünelleri çıkışında sağ tarafta genç bir kızın olduğu, sağlıklı görünmediği, arabaların önüne atladığının bildirilmesi üzerine kolluk görevlilerinin olay yerine yönlendirildiği ve Aslıhan Sinem Çiçek'in ormanda yerde yatar durumda, vücudunda yaralar, elbisesinde kan izleri olduğu, pantolonun ön düğmesinin ve fermuarının açık olduğu bilgisi yer aldı. Çiçek'in polislere kendisine bir kişinin tecavüz etmeye çalıştığını ve sonrasında bilincinin kapandığını söylediği de kaydedildi.

'TELEFONU SANIKTAN ÇIKTI'

İddianamede ayrıca, Aslıhan Sinem Çiçek'in yakınında park halinde 35 BBB 189 plakalı motosiklet olduğu, motosikletin trafik ekipleri tarafından inceleme yapılmak üzere götürüldüğü, hemen sonrasında şüpheli Burak Kaya'nın maktulün başında ambulansta bekleyen kolluk görevlilerinin yanına geldiği belirtildi. Burak Kaya'nın kollarında ve yüzünde kan izlerinin bulunduğu, motosikletin kendisine ait olduğunu, benzini bittiği için park etmek zorunda kaldığını, yakıt almak için akaryakıt istasyonuna gittiği yönündeki ifadesine yer verildi. Burak Kaya'nın üzerindeki kan izleriyle ilgili ise yardım etmek istediği Çiçek'in kendisine saldırması sonucu oluştuğunu söylediği belirtildi. Burak Kaya'nın üst aramasında Çiçek'e ait cep telefonu, motosiklette ise 30 santim uzunluğunda bir bıçakla kanlı bir yeşil mont bulundu. Yapılan incelemede monttaki kanın Çiçek'e ait olmadığı da iddianamede yer aldı.

'ANLAŞMAK İÇİN ARADILAR'

Sanıkların yargılanmalarına bugün 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya sanıklar SEGBİS ile katılırken, Çiçek’in ailesi ile avukatlar salonda hazır bulundu. Duruşmada söz alan Çiçek’in babası Serdar Çiçek, "Kızım ölmüş sanıklar elini kolunu sallayarak geziyorlar. Verdikleri ifadelerin yalan oldukları da ortaya çıktı. Abdullah isimli biri kayınpederimi arayıp, 'Size kız verelim, para verelim. Anlaşma yönünde her şeye hazırız' demiş ifadelerini kullandı.

Mağdur avukatlarının talepleri üzerine mahkeme başkanının, 'Bu dosya cinayet davası değil' demesi üzerine salondakiler tepki gösterdi. Heyet, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı 21 Aralık’a erteledi.

Duruşmanın sona ermesinin ardından izleyiciler, heyete yoğun tepki gösterince salon polisler tarafından boşaltıldı. Gerginlik adliye koridorlarına da taştı. Özel güvenlikler ile izleyiciler arasında kısa süreli arbede çıktı. Bunun üzerine bir özel güvenlik görevlisi izleyicilere biber gazı sıkarak müdahale etti. Biber gazı nedeniyle bazı vatandaşlar zor anlar yaşarken, Çiçek’in yakınları da güvenlik görevlilerine tepki gösterdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Japon deprem uzmanından korkutan İzmir sözleri!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 15:53

Japon deprem uzmanından korkutan İzmir sözleri!

Türkiye'deki fay hatlarını araştıran Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki İzmir hakkında kritik açıklamalar yaptı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki 32 senedir ülkemizde yaşıyor. Manisa'da önemli açıklamalar yapan Moriwaki korkutan haberi verdi. Çocuklar için deprem bilinci çalışmaları yapan Morivaki yaptığı açıklamalarda kentsel dönüşümün önemini vurgularken acı gerçekleri de paylaştı.

İZMİR AÇIKLAMASI!
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenen Manisa 6. Kitap Fuarı’na katılarak ‘Çocuklar için deprem güvenliği’ söyleşisi öncesinde açıklamalarda bulunan Moriwaki, “Manisa ve İzmir olarak deprem yönünden çalışma yaptım. 32 senedir Türkiye’deyim. Bu 3 senedir Silivri’den başlayarak, Doğu Anadolu Fay Hattı, Elazığ’da iki kere sonra Maraş, Elazığ’dayken Manisa’da deprem oldu, Muğla’da ve İzmir’de deprem oldu. İzmir’deki depremde 18 bina çöktü ama İzmir’in kendi fay hattı kırılmadı, Ege Denizindeki fay hattı kırıldı. Dolayısıyla İzmir’in kendi fay hattı topladığı gücü atmaya çalışacak dolayısıyla İzmir için deprem bekliyoruz diyebiliriz'' dedi. 

Moriwaki, sözlerine şu şekilde devam etti;

''Türkiye’ye bakarsak, Doğu Anadolu Fay Hattı, Elazığ, Maraş, Hatay ve denizden Kıbrıs’a giden fay hattı var o da kırılabilir. Doğu Anadolu Fay Hattı ve Kuzey Anadolu Fay Hattının birleştiği yer olan Bingöl, Muş, Bitlis, Van o bölgeler, Marmara Bölgesi ve İzmir Bölgesinde deprem bekliyoruz diyebilirim. Manisa’da fay hattı bir kere kırıldığı için depremi İzmir’de bekliyoruz. Marmara için en kötü senaryo olarak 7,9 büyüklüğünde görülebilir ama İzmir için en kötü senaryoda bile deprem 7 büyüklüğünün altında olur.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

CHP’de kurultay tarihi belli oldu!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 15:32

CHP’de kurultay tarihi belli oldu!

Bugün yapılan CHP Parti Meclisi toplantısından, kurultayın 4-5 Kasım'da yapılması kararı çıktı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

14 Mayıs seçimleri sonrası değişim rüzgarlarının sert estiği CHP’de kurultay tarihi belli oldu. 

Bugün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi toplantısında alınan karara göre CHP 38. Olağan Kurultayı, 4-5 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Şimdiye kadar iki isim genel başkanlığa adaylığını açıkladı: CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP eski PM üyesi Örsan Kunter Öymen…
 


 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de 4 Suriyeli tutuklandı!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 15:35

İzmir'de 4 Suriyeli tutuklandı!

İzmir'de terör örgütleri DEAŞ ve PKK'ya yönelik operasyonda yakalanan Suriyeli 4 şüpheli tutuklandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen soruşturmalar kapsamında terör örgütleri DEAŞ ve PKK/PYD'ye yönelik operasyonda 8 Suriyeli gözaltına alındı.

Şüphelilerden 4'ü, işlemin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

PKK üyesi olduğu öne sürülen 1 şüpheli ile DEAŞ üyesi olduğu öne sürülen 3 şüpheli, sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Bakanlıktan İzmir'in iki ilçesinde sondaja onay!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 13:46

Bakanlıktan İzmir'in iki ilçesinde sondaja onay!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İzmir'in iki ilçesinde jeotermal kaynak aramak için sondaj faaliyeti yapılmasına onay verdi. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

SONKALEİZMİR - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Bergama ve Menemen ilçelerinde planlanan sondaj faaliyetleri ile ilgili kararını açıkladı. Bakanlık 2 proje ile ilgili ''ÇED Gerekli Değildir'' kararı verdi. 

Dikili Tarıma Dayalı İhtisar Sera Organize Sanayi Bölgesi tarafından Bergama Çamköy Mahallesi'nde açılması planlanan 3 kuyuya onay verildi. Isıtma amaçlı kullanılmaya değer jeotermal kaynak arama projesi kapsamında mera ve tarla vasfındaki arazide 1400 metre derinliğinde 3 adet kuyu açılacak. Proje için planlanan bedel ise 9 milyon 539 bin TL. 

Onay alan ikinci proje ise Menemen İlçesi'nde yer alıyor. 2004 İnşaat Mühendislik Mobilya San. ve Tic. Ltd adlı şirket, konut ısıtma ve/veya kaplıca tesisi amaçlı jeotermal kaynak aramak için sondaj faaliyeti gerçekleştirecek. 3 milyon 136 bin TL'lik proje kapsamında kentsel gelişme alanı vasfındaki iki parsele 800 metre derinliğinde kuyular açılacak. 
 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'deki kanlı hesaplaşmada yeni gelişme!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 12:54

İzmir'deki kanlı hesaplaşmada yeni gelişme!

İzmir Adliyesi karşısındaki bir lokantada dün 1 kişinin ölümü 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan şüpheli sayısı 21'e yükseldi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Alınan bilgiye göre, yaralılardan 2'si tedavilerinin ardından gözaltına alındı. Polis, kavgaya karıştığı iddia edilen 3 şüpheliyi daha yakaladı. Böylece olaya ilişkin gözaltına alınan şüpheli sayısı 21'e çıktı. Operasyonlarda 4 tabanca ele geçirildi.

Öte yandan yaralılardan birinin daha taburcu edildiği, ikisinin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Karabağlar ilçesinde Lokman Çakar ile yoldan geçen motosikletli kurye Serkan Kara'nın hayatını kaybettiği 2020'deki silahlı kavgaya ilişkin İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın tarafları, dünkü duruşmanın ardından Bayraklı ilçesindeki adliye binası karşısında bulunan döner lokantasında karşı karşıya gelmişti.

Silahlı kavgada 20 yaşındaki Umut Ertek hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralanmıştı. Adliye çevresinde de paniğe neden olan silahlı kavgaya karıştığı belirlenen 16 kişi gözaltına alınmıştı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Selçuk Bayraktar TB3'ü anlattı: İlk olacak!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 16:24

Selçuk Bayraktar TB3'ü anlattı: İlk olacak!

TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, dünyada kısa pistli gemilere konuşlu ilk SİHA olması planlanan Bayraktar TB3'ün ilk uçuşuna hazırlandığını belirterek, "Gemiye inip kalkmakta ilk olacak. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail, bakalım ilk kim yapacak?" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dokuz Eylül Üniversitesince Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda farklı yaş gruplarından öğrencilerle bir araya gelen Bayraktar, milli teknoloji hamlesi konusunda yapılan çalışmaları anlattı. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı da olan Bayraktar, kurucu bilim insanlarını bünyesinden çıkarmış bir medeniyetin çocukları olduklarını, havacılıkta da Cumhuriyet henüz kurulmuşken büyük bir atılım olduğunu ancak 1950'lere varıncaya kadar havacılığın doğuşundaki bu atılımların yok edildiğini söyledi.

Teknolojik paradigma dönüşümlerinin bir sörf dalgasına benzetilebileceğini dile getiren Bayraktar, şöyle konuştu:

"Paradigma dönüşümlerini teknolojistler, girişimciler veya bilim insanları, aynen bir sörfçünün sörf dalgasını beklediği gibi bekliyor ve önünde olursanız hep önden gidiyorsunuz. Bizim başarımızda da biraz bu yatıyor. Yani bir konuya erkenden başlamış olmak, yükselen bir dalgayı önden görüp ona ve geleceğin teknolojisine bir anlamda bugünden hazır olmak.

Aslında işte yürüttüğümüz milli insansız hava araçlarındaki başarının temelini bu oluşturuyor. Dünyada şu anda en meşhur silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2. Havacılıkta Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki atılımların maalesef önünün kesildiğini görüyoruz. Ta ki ikinci dalga çıkıncaya kadar, yani insansız hava araçlarımızdaki serüven başlayıncaya kadar."

Bayraktar, Cumhuriyet'in 100. yılı hedefi olarak ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın ilk uçuşunu planlanandan erken, 2022 yılında yaptığını belirterek, "Kızılelma, havacılık muharebesinin geleceği. Artık dünyada son insanlı savaş uçakları üretiliyor. Bundan sonra geliştirilecek olan bütün savaş uçakları insansız olacak. O dünyada bizim takipçi değil oyun kurucu olduğumuzu müjdeleyen uçuş 2022'de geldi ve sonrasında da dünya havacılık tarihine damgasını vuracak uçuşlar gerçekleştirdi." ifadesini kullandı.

Milli ve özgün insansız hava aracını yaparken bunu doğru bir düsturla yapmanın da işi kıymetli hale getirdiğini vurgulayan Bayraktar, Kovid-19 salgını sürecinde geliştirdikleri solunum cihazını çok sayıda imkanı olmayan ülkeye hediye ettiklerini söyledi.

İnsanlara nefes olmak için gayret göstermenin asırları aşacak bir anlamının olduğunu dile getiren Bayraktar, "Bizim medeniyetimizin bize öğrettiği iyilik, güzel ahlak, güzellik, adalet duygularıyla bu teknolojiyi harmanlayarak geliştirirsek bütün bu yaptığımız işlerde 'neden' sorusuna verdiğimiz cevaplar asıl anlamını kazanmış olur." dedi.

Milli teknoloji hamlesinin sırrı
İnsanın kendini öncelemeye yatkın bir varlık olduğunu belirten Bayraktar, "Milli teknoloji hamlesi serüveninde yol yürüdüğümüz arkadaşlara hep şunu söylüyoruz. Kendinden öte aileni, ailenden öte cemiyetini, cemiyetinden öte yaşadığın toplumu, yaşadığın toplumdan öte milletini, milletinden öte bütün insanlığın faydasını gözeterek ne yapıyorsan yapmaya çalış. Bunu yaparken ancak bu şekilde en doğru ve verimli bir şekilde hayatını değerlendirmiş olursun. Bunu yaparken dosdoğru bir ahlakla, dosdoğru bir şekilde yaparsan ve insanlığının faydasına olacak şekilde gayretini sürdürürsen ve bunun yanında bugünün yarışlarına değil de yarının yarışlarına, 5-10 sene sonrasının yarışına hazırlarsan dünyanın en iyisini yapabilirsin. İşte milli teknoloji hamlesinin ve bizim verdiğimiz mücadelenin sırrı bu arkadaşlar." diye konuştu.

İzmir'de yarın başlayacak TEKNOFEST'i Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde yapacaklarını söyleyen Bayraktar, havacılık tutkusunun, babasının götürdüğü çok ufak bir etkinlik sayesinde doğduğunu ifade etti. Bayraktar, uçaklara özenerek büyüdüğünü belirterek, "Şimdi de robot uçaklar yapıyoruz. İnşallah sizler de gelip orada uçaklara dokunacaksınız ve uzay alanında, teknolojinin tüm diğer sivil alanlarında insanlığa faydalı nice eserler yetiştireceksiniz." dedi.

TB3, TEKNOFEST'ten sonra ilk uçuşunu yapacak
Kızılelma insansız savaş uçağının önemine işaret eden Bayraktar, şunları söyledi:

"Dünyadaki birkaç örneğinden birisi. Biz şu anda bunu geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. İnşallah 2024'te ülkemizin kullanımına sunulacak hale gelecek. Dünyadan büyük talep var. Bayraktar TB2, 32 ülkeye ihraç edildi bugüne kadar. Baykar'ın bütün gelirlerinin 20 senede yüzde 82'sinden fazlasının ihracattan oluşmasını sağladı. Öz kaynaklarımızla 1 kuruş hibe, destek almadan gerçekleştirdik. Kızılelma'da ihracattan elde ettiğimiz kaynaklarla gerçekleştiriyoruz. İnsansız hava aracı olarak 20 senede 4 tane hava aracı yaptık. Yani farklı alanlara dağılmadık. Bir alana odaklanarak dünyanın en iyisini yapmayı hedefledik. Başarının önemli unsurlarından bir tanesi de bu arkadaşlar. Öyle çok 'her şeyi yaparım' derseniz aşağı yukarı her şeyi vasat yaparsınız."

Bayraktar, Azerbaycan'da SİHA'ların çok başarılı olduğuna dikkati çekerek, "Türk orduları dünyada ilk defa SİHA'larımızla kazanılan zafere imzasını atmış oldu. Bayraktar TB2'nin hava savunma silahlarını ve aynı zamanda tankları imha etmesi sayesinde oldu. İşte Kızılelma ve Akıncı bundan çok daha gelişmiş mühimmatları, çok daha farklı, faydalı yükler dediğimiz sistemleri taşıyabilecek. Türkiye kocaman akıllı bir mühimmat ailesine sahip. Bunların hepsi 20 senelik, bir anlamda işte savunma sanayinin 'bağımsız ve hür olacağım' diyen millileşme düzeni sayesinde gerçekleşti." diye konuştu.

TB3'ün dünyada kısa pistli gemilere konuşlu ilk SİHA olacağını vurgulayan Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz bu projeyi duyurduğumuzda bizden 1 sene kadar sonra Amerika Birleşik Devletleri'nden insansız hava araçları yapan bir firma ve ondan 1 sene sonra da İsrail'den devlet firması 'Biz de bu anlamda çalışma yapıyoruz, ilk biz yapacağız' diye dünyaya duyurdular. Bayraktar TB3 şu anda Çorlu'da. Hemen TEKNOFEST'ten sonra ilk uçuşunu yapacağız. Gemiye inip kalkmakta ilk olacak. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail, bakalım ilk kim yapacak?"

TEKNOFEST Marşı'nın söylendiği programda DEÜ Elektronik Malzemeler Üretim ve Uygulama Merkezi'ndeki İnce Film Laboratuvarı'na Selçuk Bayraktar ismi verildi.

"Kaybolan yılları kapatma azmi"
Programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bayraktar, Türk gençlerinin dünya gençleri arasında hangi seviyede olduğuna dair soru üzerine, geçmişte yeni bir işe kalkışıldığında "oğlum başımıza iş çıkarma" yanıtlarıyla karşılaşıldığını, astronot olmak istediğini söyleyenle dalga geçildiği dönemlerin yaşandığını dile getirdi.

Bayraktar, şunları kaydetti:

"Şimdi ise işte astronotlarımız da geliyor. Bunun yanında dünyaya damgasını vurmuş hava araçları yapan, tasarlayan, ihraç eden bir nesil geliyor. Teknolojinin tüm diğer alanlarında da bunu yapabileceğine inanan bir nesil geliyor. Bizim gençliğimizin şöyle bir avantajı var; yıllarca bu kaybedilmiş zamanı, belki yüzyılları kapatma azmi ve gayreti var. Şu anda bunu da başarabileceğini gördüğü örnekler var. İnanırsa işte geleceğin yarışlarına odaklanırsa, dosdoğru bir yoldan, insanlığın faydasına çalışırsa dünyada lider olabileceğine inanacağı örnekler de var. Bu kaybolan yılları kapatma azmi var. Bu da bizim avantajımız."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Foça'da turizme denizanası darbesi...
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 12:37

Foça'da turizme denizanası darbesi...

İzmir’in turistik ilçesi Foça’da Ağustos ayı başından beri yoğun olarak görülen denizanası istilası turizmi olumsuz etkiledi. İlçe merkezindeki Büyükdeniz ve Küçükdeniz Limanları çevresindeki plajlarda görülen iri denizanaları denizden yararlanmak için ilçeye gelenlerin sayısını yüzde 70’lere varan oranlarda azalttı. İlçe merkezinde yoğunluk yaşanırken, 4-5 kilometre uzaklıktaki plaj ve koylarda denizanalarının yok, ya da yok denecek kadar az olduğu bildirildi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Foça’da bir buçuk ay kadar önce tek tek görülmeye başlayan, daha sonraki günlerde büyük gruplar halinde ve daha iri yapılı olarak çoğaldığı izlenen, ilçe merkezinde özellikle Büyükdeniz sahilini istia eden denizanalarının varlığı sürüyor. Mevsimsel olarak sahile vurarak ölmesi beklenen denizanalarının çokluğu denize girmek isteyenleri tedirgin ediyor. Bu nedenle ilçe merkezinde ki plajlar mevsimi boş olarak geçiriyor.  İlçeye 4-5 kilometre kadar uzaklıktaki bazı plaj ve koylarda ise denizanaları ya hiç görünmüyor, yada yok denecek kadar az miktarda oldukları için vatandaşlar rahatlıkla denize girebiliyorlar.    

Vatandaşlar ve turizmciler; bazı bilim ve deniz insanlarının;  iklim değişikliğine, balık popülasyonundaki azalmalara ve kirliliğe bağlı nedenlere bağladığı artışın Ağustos ve Eylül aylarında turizmi adeta vurduğunu, bu yılın turizm sezonunun büyük ölçüde kaybedildiğini, popülasyonun azalmamasının gelecek yıllar içinde tehlike oluşturduğunu dile getirerek gerekenin yapılması konusunda ilgililere çağrıda bulundular.

86 YAŞINDAYIM DAHA ÖNCE FOÇA'DA BU KADAR DENİZ ANASI GÖRMEDİM

86 yaşındaki Mustafa Dinler; 50 yıldan fazla bir süre denizde çalıştığını, balıkçılık yaptığını,  ama bu yoğunlukta denizanasını Foça sularında ilk kez gördüğünü  söyledi. Mustafa Dinler; “Foçalıyım. 86 yaşındayım. Dokuz yaşından beri deniz üzerindeyim. Babamla. Taa yelkenli zamanlarından.  Annem, babam burada doğma. Annem, babam, teyzelerim, ben Foçanın deniz fenerinde büyüdük. Şimdiye kadar bu çoklukta denizanasına hiç rastlamadım. Böyle bir vaka yok, İklim değişikliğinden olduğunu sanıyorum. Çeşitli şeyler var bunları etkileyen. Yapılacak bir şey yok gibi görünüyor. Okyanustan geliyorlar. Son zamanlarında çıkıyor, buralarda intihar ediyorlar.“dedi.

FOÇA TURİZMİ YARA ALDI

İlçede 50 yıldır turizme yönelik olarak çalıştığını belirten işletme sahibi Sebahattin Karaca daha önce hiç görülmediği kadar çok görülen denizanalarının Ağustos ve Eylül aylarında Foça turizmine büyük zarar verdiğini söyledi. Sebahattn Karaca; “Elli yıldır Foça’da turizm işletmeciliği yapıyorum. Foça turizmi son yıllarda son derece umut veren bir durumdaydı. Ama maalesef bu sene deniz analarının yaklaşık bir bir buçuk aydır körfezimizi istila etmesinden dolayı turizmde biraz yara aldığımızı söyleyebilirim. Bunlar yakın bir zamanda gider mi gitmez mi veya gitmesi için neler yapılır, hangi tür bilimsel çalışmalar yapılır bilemiyorum. Ama şu an için söyleyebileceğimiz tek gerçek var. O da şu. Denizanası;  özellikle Ağustos ve Eylül ayında Foça turizmine maalesef  çok zarar verdi.” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Rektör Hotar'ın CHP'li Sertel'e açtığı davada karar çıktı
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 11:15

Rektör Hotar'ın CHP'li Sertel'e açtığı davada karar çıktı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar'ın CHP 26. ve 27. Dönem İzmir Milletvekili Atila Sertel hakkında açtığı "Haraket" davasında karar çıktı. Mahkeme heyeti savunmaları dinleyip davayı reddetti. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

SONKALEİZMİR-İzmir 9. Asliye Hukuk Mahkemesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar tarafından CHP İzmir eski milletvekili Atila Sertel hakkında açılan davayı reddetti. 

Hakaret davasında manevi tazminat istemiyle açılan davanın ilk celsesinde avukat istemeyen ve kendi savunmasını yapan Sertel, "Ben 26 ve 27’nci dönem milletvekili olarak hakkı hukuku savunmak için savaştım. Feriha Ferhan Şahinci hanımefendi rahmetli olmadan önce 3 bin metrekare arazisi kız yurdu yapılması şartıyla üniversiteye bağışlamıştı. Bu arazi satışa çıkarıldı. Ben bağışçı hanımefendinin oğlunun bundan haberi olup olmadığını sordum. 'Kız yurdu ihtiyaçtır, satmayın' dedim. 'Buranın 20-30-50 milyonu bulacak değeri var. Üniversite zarar görür' dedim. Hakaret amacım yoktu" dedi. 

Mahkeme heyeti Sertel'in savunması sonrası davacı tarafından kabul talebine rağmen davayı reddetti. 

İHALEYE GİRECEKLERE ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP'li Sertel, davaya neden olan konuşmasında; bağışçı Feriha Ferhan Şahinci tarafından 3 bin metrekare arazinin kız yurdu yapılması koşulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi'ne verildiğini belirterek şu açıklamayı yapmıştı:

"Feriha Ferhan Şahinci'nin oğlu Erin Şahinci şu an Amerika’da. Kendisinden izin aldınız mı? Erin Şahinci’nin rızası var mı? Bu arazinin satışı turizm kapmasına girmesi ile 30 milyon TL'yi bulacak. Kız yurdu için bağışlanan araziden rant isteyenlere çağrım var. Bu ihaleye girmeyin."

"UMARIM DERS ALMIŞTIR"

Sertel dava sonrası yaptığı açıklamada ise, "Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar milletvekilliğim sırasında üç adet fezleke göndertmişti. Bu davaların ilki görüldü. Hakim kararını verdi, “Davanın reddine”… Ömrünün büyük bölümünü mahkeme koridorlarında geçiren ve insanlara dava açmaktan vazgeçmeyen Hotar umarım ders almıştır. Biz “Hak, Hukuk, Adalet” diyoruz, diyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

TEKNOFEST akını... İzmir'de oteller doldu!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 11:30

TEKNOFEST akını... İzmir'de oteller doldu!

TEKNOFEST İzmir için kente gelenler şehir merkezindeki otelleri doldururken, tam doluluğa ulaşan tesisler son günlere kalan rezervasyon taleplerini Çeşme, Seferihisar gibi çevre ilçelerdeki konaklama tesislerine yönlendiriyor.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, bu yıl İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de kapılarını teknoloji meraklılarına açacak.

İzmir Çiğli Havalimanı'nda yarın başlayacak ve 1 Ekim'e kadar sürecek etkinliğe, 1 milyon civarında katılım bekleniyor. Festival nedeniyle kentteki otellerde de yoğunluk yaşanıyor.

"Yatırım iştahını artıracak"
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş, TEKNOFEST'in İzmir'de yapılmasının kent için çok büyük bir şans olduğunu söyledi. Bu sene yapılan diğer TEKNOFEST'lere gösterilen ilgiye işaret eden Özkardeş, İzmir'de de ilginin yoğun olacağını dile getirdi.

Özkardeş, etkinlik sebebiyle konaklama yerlerinde yaklaşık bir aydır hareketlilik olduğunu belirterek, "Hazırlık döneminde gelen gidenler, heyetler oldu. Özellikle TEKNOFEST'in olduğu haftada İzmir'de çok ciddi bir yoğunluk var. Otellerimiz dolmuş bir şekilde. TEKNOFEST sayesinde sezonunu bitirmiş olan çevre ilçelerdeki otellerin de bununla ilgili müşteri aldığını görüyoruz" diye konuştu.

Bu aylarda kent merkezinde dolulukların yüzde 100'e ulaşmadığını, etkinlik sayesinde bu oranın görüldüğünü söyleyen Özkardeş, şunları kaydetti:

"Bölgenin gençleri, içinde cevher olanlar, geleceğimiz açısından buna katılıyorlar. Bunun dışında ülkemizin birçok ilinden katılan oluyor. Daha bugün yeni görüşmeler yaptım, rezervasyonlara baktım. Yurt dışı heyetler geliyor. Bunlar çok değerli heyetler. Türkiye'deki gelişimi de ne kadar yakından takip etmeye çalıştıklarının örneğidir. Dolayısıyla bizim şu anki misafir mozaiğimiz çok çeşitli TEKNOFEST sayesinde. Bu tür önemli ve büyük kapasite ihtiyacı yaratan aktiviteler, şehirdeki yatırım iştahını artıracaktır. İzmir'de kesinlikle özellikle beş yıldız seviyesinde yatırıma ihtiyaç olduğunu, toplantı salonları, kongre merkezleri ihtiyaçları olduğunu bu tür aktiviteler gösteriyor."

Özkardeş, İzmir'in festivalden alnının akıyla çıkacağına inandığını dile getirerek, "Bunu başarılı bir şekilde geçirmemiz, İzmir'deki bu nevi kutlamaların bundan sonraki sayısını artıracak, cesaretini de fazlalaştıracaktır hem bizim açımızdan hem gelip de bunu, bunları yapmak isteyen, düzenlemek isteyenler açısından" diye konuştu.

Otellerde yoğunluğun festivalin düzenleneceği Çiğli ilçesi başta olmak Konak ve Karşıyaka bölgesinde arttığını belirten Özkardeş, yeni gelen rezervasyonların Çeşme, Seferihisar bölgesine yönlendirildiğini söyledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Soyer:
Yerel Yönetimler
26 Eylül 2023 Salı 10:24

Soyer: "Barışı sonuna kadar savunacağız"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 17’nci kez düzenlenen Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali sona erdi. 10 ülkenin katılımıyla dört gün süren festivalin kapanışında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Barışı sonuna kadar savunacağız. Ata’mızın dediği gibi, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ için asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 1935 ve 1936 yıllarında düzenlenen “Balkanlılar Halk Dansları ve Kültür Festivali’ni yeniden canlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 17’inci kez aynı coşkuya ev sahipliği yaptı. 10 ülkenin katıldığı dört günlük festival, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen törenle sona erdi.


 
Soyer: “Asla vazgeçmeyeceğiz”
Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ata’mızdan miras bu festivali geliştirmek ve daha fazlasını yapmak için her yıl ayrı bir heyecan yaşadıklarını belirterek, “Ata’mızın bu festivali başlatmasının sebebi barışı bu topraklarda kalıcı kılmak. Gençlerimizin, halkımızın kuracağı iletişim köprüleri, kardeşlik bağlarıyla barışı güçlendirmek, barış için daha fazlasını yapabilmek. Bu felsefeyle devam edeceğiz, barış için mücadele etmeye devam edeceğiz. Barışı sonuna kadar savunacağız. Ata’mızın dediği gibi, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ için asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu ise, “Felaketlere karşı direnmenin bir tek ilacı var, dayanışma. Hepimiz için birlik olma zamanı. Sorunlarımız olabilir, hiçbirimiz hiçbir halk neşesini ve dayanışma duygusunu kaybetmesin” diye konuştu.Özuslu; festivale katılan Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Macaristan, Romanya, Sırbistan ve Türkiye ekibine teşekkür plaketi takdim etti. Gecede Balkan müzikleriyle gençler gönüllerince eğlendi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de öğretmenin acı sonu!
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 09:08

İzmir'de öğretmenin acı sonu!

İzmir'in Konak ilçesinde, refüje çarpan motosikletin sürücüsü matematik öğretmeni Ahmet Mustafa Yıldırım, yaşamını yitirdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kaza, saat 04.00 sıralarında Halide Edip Adıvar Caddesi'nde meydana geldi. Kız arkadaşı ile buluştuktan sonra evine gitmek için yola çıkan Ahmet Mustafa Yıldırım’ın kontrolünü kaybettiği 06 DIE 097 plakalı motosiklet, refüje çarptı. Yıldırım yola savrulurken, çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Yıldırım'ın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Ahmet Mustafa Yıldırım’ın kaza yaptığını öğrenip gelen kız arkadaşı, sinir krizi geçirdi. Yıldırım'ın cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. 

Matematik öğretmeni olan Ahmet Mustafa Yıldırım'ın, bir dershanede görev yaptığı belirtildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Seferihisar'da atık getirene kırtasiye malzemesi...
Yerel Yönetimler
26 Eylül 2023 Salı 13:36

Seferihisar'da atık getirene kırtasiye malzemesi...

Seferihisar Belediyesi’nin başlattığı, “Atığını Getir, Kırtasiye Malzemesini Götür” projesi kapsamında atık getiren vatandaşlar, kırtasiye malzemelerini Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in elinden aldı.  
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Sıfır atık bilincini artırmak amacıyla geri dönüşüm ürünlerini getirenlere, okul malzemesi armağan edeceğini duyuran Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün kampanyası vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen kampanyaya katılan Seferihisarlılar, birbirinden güzel kırtasiye malzemelerine sahip oldu.

Kampanya kapsamında 50 kilogram ve üzeri kağıt, plastik ve ambalaj atığı getirenlere, okul çantası, kalem kutusu, kurşun kalem ve defter, 25 kilogram ve üzeri kağıt, plastik ve ambalaj atığı getirenlere, kalem kutusu seti, 2 adet defter,  10 kilogram ve üzeri kağıt, plastik ve ambalaj atığı getirenlere ise çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan edildi.

Kampanyaya katılan bazı vatandaşlara hediyelerini, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin takdim etti. Başkan Yetişkin, sıfır atık projesinin önemine dikkat çekerek, “Bu kampanyalarla, vatandaşlarımızda sıfır atık bilincini artırmayı hedefliyoruz” dedi.   

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir