MENÜ
İzmir 12°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Rektör Hotar'ın CHP'li Sertel'e açtığı davada karar çıktı
Güncel
26 Eylül 2023 Salı 11:15

Rektör Hotar'ın CHP'li Sertel'e açtığı davada karar çıktı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar'ın CHP 26. ve 27. Dönem İzmir Milletvekili Atila Sertel hakkında açtığı "Haraket" davasında karar çıktı. Mahkeme heyeti savunmaları dinleyip davayı reddetti. 

SONKALEİZMİR-İzmir 9. Asliye Hukuk Mahkemesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar tarafından CHP İzmir eski milletvekili Atila Sertel hakkında açılan davayı reddetti. 

Hakaret davasında manevi tazminat istemiyle açılan davanın ilk celsesinde avukat istemeyen ve kendi savunmasını yapan Sertel, "Ben 26 ve 27’nci dönem milletvekili olarak hakkı hukuku savunmak için savaştım. Feriha Ferhan Şahinci hanımefendi rahmetli olmadan önce 3 bin metrekare arazisi kız yurdu yapılması şartıyla üniversiteye bağışlamıştı. Bu arazi satışa çıkarıldı. Ben bağışçı hanımefendinin oğlunun bundan haberi olup olmadığını sordum. 'Kız yurdu ihtiyaçtır, satmayın' dedim. 'Buranın 20-30-50 milyonu bulacak değeri var. Üniversite zarar görür' dedim. Hakaret amacım yoktu" dedi. 

Mahkeme heyeti Sertel'in savunması sonrası davacı tarafından kabul talebine rağmen davayı reddetti. 

İHALEYE GİRECEKLERE ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP'li Sertel, davaya neden olan konuşmasında; bağışçı Feriha Ferhan Şahinci tarafından 3 bin metrekare arazinin kız yurdu yapılması koşulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi'ne verildiğini belirterek şu açıklamayı yapmıştı:

"Feriha Ferhan Şahinci'nin oğlu Erin Şahinci şu an Amerika’da. Kendisinden izin aldınız mı? Erin Şahinci’nin rızası var mı? Bu arazinin satışı turizm kapmasına girmesi ile 30 milyon TL'yi bulacak. Kız yurdu için bağışlanan araziden rant isteyenlere çağrım var. Bu ihaleye girmeyin."

"UMARIM DERS ALMIŞTIR"

Sertel dava sonrası yaptığı açıklamada ise, "Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar milletvekilliğim sırasında üç adet fezleke göndertmişti. Bu davaların ilki görüldü. Hakim kararını verdi, “Davanın reddine”… Ömrünün büyük bölümünü mahkeme koridorlarında geçiren ve insanlara dava açmaktan vazgeçmeyen Hotar umarım ders almıştır. Biz “Hak, Hukuk, Adalet” diyoruz, diyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir