MENÜ
İzmir 24°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kültür ve sürdürülebilirlik ilişkisi kitap oldu...
Kültür-Sanat
9 Şubat 2024 Cuma 16:34

Kültür ve sürdürülebilirlik ilişkisi kitap oldu...

Kurumsal iletişim uzmanı Sezen Özsavrangil Ünüvar’ın kurum kültürünün kurumsal sürdürülebilirlik üzerindeki rolünü bilimsel bir temelle açıklayan “Kurumsal Sürdürülebilirlik, Kurum Kültürü Olmadan Asla!” kitabı yayınlandı.

Sürdürülebilirlik kavramı tüm dünyanın ana gündemlerinden biri haline gelirken Türkiye’de kurum kültürü ve kurumsal sürdürülebilirlik kavramlarının birbiri üzerindeki rolüne yönelik ilk çalışma yayınlandı. Kurumsal iletişim uzmanı ve Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Araştırmaları Doktora Programı öğrencisi Sezen Özsavrangil Ünüvar’ın,danışmanları Prof. Dr. Beril Akıncı Vural ve Doç. Dr. Gül Coşkun Değirmen ile hazırladığı “Kurumsal Sürdürülebilirlik, Kurum Kültürü Olmadan Asla!” kitabı okurla buluştu.

Nobel Yayıncılık tarafından yayınlanan kitabın sürdürülebilirlik kültürünün kurumların tüm kademeleri tarafından benimsenmesi ve güçlü bir sürdürülebilirlik kültürü yaratmak adına önemli bir rehber niteliği taşıdığını belirten Sezen Ünüvar, “Bir kültür yaratmadan yapılacak hiçbir çalışmanın kurumun tümü tarafından özümsenmesi mümkün değildir. Bu nedenle güçlü bir sürdürülebilirlik kültürü yaratmak artık rekabet avantajına giden yolun da önemli bir anahtarıdır. Söz konusu iki alanı birleştiren ilk çalışma olması açısından literatüre de katkıda bulunan kitabın çalışma alanına katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir