MENÜ
İzmir 39°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İZSU'dan Tire Çöplem Deresi’nde yenileme çalışması!
Yerel Yönetimler
25 Eylül 2023 Pazartesi 12:53

İZSU'dan Tire Çöplem Deresi’nde yenileme çalışması!

Tire’ye bağlı Dere Mahallesi’nde yer alan Çöplem Deresi’nin eskiyen ve yaya güvenliğini tehlikeye atan beton ve demir yapıları İZSU ekiplerince yenilendi.

Çöplem Deresi geçmiş dönemlerde Tire Belediyesi tarafından ıslah çalışmaları kapsamında kapalı kesite alınmıştı. Derenin tabliye betonu zamanla aşınarak ıslah çalışmalarında kullanılan demir yapıların ortaya çıkmasına neden oldu. İZSU ekipleri, dere yakınlarında sağlık ocağı ve okul bulunması sebebiyle, özellikle yaşlı ve çocukları tehlikeye atan bu durumu bertaraf etmek için hızla harekete geçti.

Yapılan inceleme sonucunda, bölgenin kentsel SİT alanı olduğu ve bölgede asırlık bir çınar ağacının bulunduğu tespit edildi. İzmir Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bağlı Tabiat Varlıkları Koruma Şube Müdürlüğü’nden gerekli izinleri alan İZSU ekipleri derede onarım çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında dere ıslahında kullanılan eski yapılar 40 adet yeni prefabrik yapı ile değiştiriliyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir