MENÜ
İzmir 13°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İYİ Parti'nin İzmir adayı Ümit Özlale...
Politika
20 Eylül 2023 Çarşamba 16:42

İYİ Parti'nin İzmir adayı Ümit Özlale...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de ilçe başkanları ve teşkilatla buluştuğu toplantının ardından partisinin yerel seçimlerdeki İzmir Büyükşehir adayını açıkladı. İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale'nin adaylığını duyuran Akşener, "İzmir'i kokudan kurtaracak. İzmir'i sığınmacıdan kurtaracak. İzmirliler'i proje sağanağına tutacak" dedi.

SONKALEİZMİR-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin yerel seçimlerdeki İzmir adayını Ümit Özlale olarak açıkladı.

"SIĞINMACILARA BELEDİYELERDEN YARDIM YAPILMAYACAK"

İzmir'de ilçe başkanları ve teşkilat mensupları ile bir araya geldiği toplantının ardından açıklamalarda bulunan Akşener şunları söyledi:

"İzmir'e iyi gelecek. İzmir'i kokudan kurtaracak. İzmir'i sığınmacıdan kurtaracak. Kimse faşitlizle suçlamasın. İzmir'de sığınmacılara belediyeler üzerinden herhangi bir yardım indirim yapılmayacak. Habire para aldığım iddia ediliyor. Ekonomik durumu iyi milletvekillerim sizi toplayacağım. 'Pamuk eller cebe' diyeceğim. Daha yeni 100 milyon dolar almışım! Hasan Cengiz diye bir arkadaştan 100 milyon dolar almışım! İyice karıştırdılar sonra... Dürüstlüğüne kefil olduğum, bizi proje manyağı eden Özlale, İzmirliler'i de proje sağanağına tutacaktır. İzmir'e çağ atlatacağına inandığım İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı davet ediyorum." ÖZLALE: "ARKAMIZDA DAĞ GİBİ MİLLETİMİZ VAR"

Akşener'in davetin ardından Ümit Özlale sahneye geldi. Akşener ile birlikte ellerini havaya kaldıran ve birlik pozu veren Ümit Özlale ise şunları kaydetti:

"Herkesin hayatında unutamadığı anlar vardır. Nadiren de olsa bunlar yılın aynı gününe denk gelir. Ne mutlu ki benim açımdan 20 Eylül o bahsettiğim gün. 3 yıl önce olağan kurultayımızın yapıldığı gün İYİ Parti'ye katıldım. O gün kürsüden genel başkanımızın konuşmasını dinlerken şu sözleri hatırlıyorum. 'Her türlü itfiraya, engellemeye rağmen biz burada dimdik ayaktayız.' Neden hala buradayız biliyor musunuz? Çünkü arkamızda dağ gibi duran bir milletimiz var. Çünkü İYİ Parti'yi bu millet kurdu. İYİ Parti'yi 'Mustafa Kemal de benim, Osmanlı da benim, cumhuriyet de benim' diyen millet kurdu. Kutuplaşmaktan bıkan mahallesizler kurdu. Milletimiz kurdu. Ben de bu partinin şerefli bir üyesi olarak 20 Eylül 2023'te sokaklarında büyüdüğüm, okulllarında okuduğum, denizine bakıp hala halaller kurduğum İzmir'imin başkan adayı oldum."

"HAKSIZLIĞA KARŞI YOLA ÇIKIYORUM"

"Trafiği, eğitim ve sağlık hizmetlerini düzeltmeye aday olduğunu aktaran Özlale, "Bir gün bile kaybetmeden düzeltmeye adayım. İzmir kalkındırmaya adayım. Sadece sahil kenarı değil, bir cadde hatta bir sokak arkada kalan tüm sokakların, semtlerin imarını yapan bir belediyeciliğe adayım. Türkiye'nin çarklarını döndüren gerçek bir metropol şehir yapmak istiyorum ve İzmir'in artık bir 'kale' olmasını istemiyorum, reddediyorum." diye konuştu.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir