MENÜ
İzmir 20°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Borsa İstanbul’da 3 hisseye tedbir!
Ekonomi
20 Kasım 2023 Pazartesi 11:37

Borsa İstanbul’da 3 hisseye tedbir!

Borsa İstanbul’da bu hafta İhlas Gayrimenkul (IHLGM), Tarkim (TARKM) ve İz Hayvancılık hisselerindeki işlemlere tedbir getirildi.

Buna göre, İhlas Gayrimenkul (IHLGM) ve Tarkim (TARKM) hisseleri 19 Aralık'a kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek. Ayrıca İz Hayvancılık (IZNV) hisseleri aynı dönemde emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Borsa İstanbul tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimlerde “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IHLGM.E ve TARKM.E payları 20/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca IZINV.E paylarının aynı tarihlerde emir paketi tedbiri ile işlem göreceği duyuruldu. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir