MENÜ
İzmir 12°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bitmemiş daireleri satışa çıkaran Başkan İnce'ye tepki: 'Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?'
Politika
25 Eylül 2023 Pazartesi 20:26

Bitmemiş daireleri satışa çıkaran Başkan İnce'ye tepki: 'Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?'

AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali Eşref Demir ve Meclis Üyeleri Halil Durankuş ile Sadık Soykan, Güzelbahçe Belediyesi’ne ait inşaat halindeki daireleri ikinci kez ihaleye çıkartmaya hazırlanan Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye tepki gösterdi. Başkan Demir, inşaatı tamamlanmamış dairelerin satışından vazgeçilmesini isterken, "Yangından mal mı kaçırıyorsunuz" dedi. 

Güzelbahçe Belediyesi, 2022 Ağustos ayında kat karşılığı verdiği arsasında, kendisine ait olan 4 daireyi, inşaat çalışmaları yüzde 30 seviyesindeyken 2022 Aralık ayında ihaleye çıkarmak istemişti. AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali Eşref Demir’in itiraz ettiği satışlardan vazgeçilirken, aradan geçen 9 ay sonra belediye yeniden satış kararı aldı. AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali Eşref Demir, alınan karara tekrar sert çıkarak şöyle konuştu:

"Güzelbahçe Belediyesi'nin kat karşılığı verdiği arsada, kendi mülkiyetinde olan dairleri inşaat bitmeden ikinci kez satmak için ihaleye çıkması, abesle iştigaldir. 2022 Aralık ayında, inşaat henüz yüzde 30 seviyelerindeyken, belediye mülkiyetindeki daireleri satış yapmak için ihale kararı almıştı. Biz o zaman da buna karşı çıktık ve kamu zararı olacağını, dairelerin tamamlanması ile belediyemizin mülkiyetlerinden daha fazla gelir elde edebileceğini söylemiştik. Zorla da olsa bu karardan Belediye Başkanı Mustafa İnce dönmüştü. Bugün görüyoruz ki, kaba inşaatı tamamlanmış ama hala anahtar teslim edilmemiş, ince işçiliğin devam ettiği inşaat halindeki dairleri tekrar satışa çıkardığını öğrendik. İlçemize kalıcı bir eser bırakmayan bu belediyecilik anlayışı, elde olan belediye taşınmazlarını da elden bir an önce elden çıkarmanın peşine düşmüş. Daha önce söylediğimiz gibi ‘Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?’ Kamu kaynaklarının doğru ve şeffaf bir şekilde kullanılması, her Belediye Başkanının sorumluluğu altındadır. Güzelbahçe Belediyesi'nin bu tür uygulamaları, güveni sarstığı gibi, yerel yönetimin temel amaçlarına da zarar vermektedir. Bizler, Güzelbahçe halkı olarak, bu skandalı yakından takip ediyoruz. Satış kararından vaz geçilmesini ve Güzelbahçeli hemşehrilerimizin emaneti olan Belediye mülklerinin en verimli şekilde kullanılmasını temenni ediyoruz." 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir