MENÜ
İzmir 35°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan Soyer açıkladı... 50 milyon TL bağışlayacağını açıklayan Kıbrıslı ortada yok!
Yerel Yönetimler
24 Mart 2023 Cuma 10:49

Başkan Soyer açıkladı... 50 milyon TL bağışlayacağını açıklayan Kıbrıslı ortada yok!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk TV'de depremzedeler için düzenledikleri "Bir Kira Bir Yuva" kampanyasına telefonla bağlanan ve Kıbrıslı bir iş insanı olduğunu belirten kişinin 50 milyonluk yardım sözünü yerine getirmediğini açıkladı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Halk TV'de katıldığı canlı yayında "Bir Kira Bir Yuva" kampanyasına dair açıklamalar yaptı. Birçok sanatçı, iş insanı, siyasi parti temsilcisi ve yurttaş kampanyaya büyük ilgi gösterirken 330 milyon TL destek taahhütü verildi. Kampanyaya en yüksek bağış ise telefonla bağlanıp, Kıbrıslı olduğunu belirten Savaş Ateş isimli kişi tarafından 50 milyon TL ile yapıldı.

KIBRISLI OLDUĞUNU BELİRTEN KİŞİ KAYIP

Kampanyada taahhüt edilen 330 milyon TL'nin 237 milyonunun nakit olarak alındığını, 93 milyon TL'nin ise kayıp olduğunu belirten Başkan Soyer "Kıbrıs’tan bağlandığını belirten bir kişi '50 milyon bağışlayacağım' dedi, o gelmedi. Onu çıkarırsan arada 43 milyon TL’lik taahhüt edilen ancak alamadığımız para var.  444 40 35. Vatandaşlarımız ola ki o gün telefonlar kitlendiği için yardım yapamadı. Bu numaradan bize ulaşmasını istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir