MENÜ
İzmir 20°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi: Mordoğan'da kanalizasyon sorunu bitiyor!
Yerel Yönetimler
4 Temmuz 2022 Pazartesi 16:05

Başkan Erdoğan müjdeyi verdi: Mordoğan'da kanalizasyon sorunu bitiyor!

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan atıksu arıtma tesisinin işletmeye alma sürecinin başladığını duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 milyon TL'yi aşan bir yatırımla gerçekleştirilen İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin işletmeye alınma süreci başladı. 

Müjdeli haberi Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan verdi. Sosyal medya hesabından konuya dair açıklama yapan Erdoğan Mordoğan'da kanalizaszyonun sorun olmaktan çıkacağını belirterek şu ifadeleri kullandı;

''Değerli Hemşehrilerim, MÜJDE. Güzel bir haftaya, Bayram öncesi güzel haberlerle başlıyoruz. Mordoğan’ımızda artık kanalizasyon, sorun olmaktan çıkıyor. İzmir’imizi arıtma tesisi kapasitesinde ülkemizin açık ara lider şehri yapan Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Mordoğan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’mizde, bugün itibarıyla 6 aylık işletmeye alma süreci başlamıştır.

60 milyon TL’nin üzerinde yatırım ile İzmir’in 70’inci arıtma tesisi olma özelliği taşıyan tesisin devreye alma işlemleri aşamalı olarak gerçekleşiyor. Mordoğan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’mizin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz, gösterdiğiniz sabır ve özveri için ayrıca teşekkür ediyoruz. Yapılan çalışmalar sonrasında devam eden yol çalışmalarımız ise en kısa sürede İzmir Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlanacaktır.

VATANDAŞLARA ÇAĞRI!
Bu süreçte çevre ve insan sağlığı risklerinin önlenmesi ve sürecin sorunsuz tamamlanması amacıyla, hemşehrilerimizin yasal olarak yükümlü oldukları parsel bağlantı imalatlarının ve işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır.
İZSU Atıksuların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği hükümleri gereğince abonelerimizin yükümlülükleri; bağlantı öncesinde, sonrasında ve kullanılması süresince dikkat edilmesi zorunlu hususlar bulunmaktadır. Bu hususları tüm hemşehrilerimizin dikkatle ve hassasiyetle uygulamalarını rica ediyoruz.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Selçuk Bendeş
 5 Temmuz 2022 Salı 14:24
İnşallah zamanında ve sorunsuz çalışmaya başlar.yapanların ve çalışanların emeklerine sağlık.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Son Kale İzmir