MENÜ
İzmir 19°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Asgari ücrette kritik görüşme!
Ekonomi
28 Kasım 2022 Pazartesi 22:08

Asgari ücrette kritik görüşme!

Asgari ücrette çalışma takvimi belirleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yarın TİSK ve Türk-İş başkanları ile görüşeceğini belirtti.

Asgari ücret zammına göre 2022 yılında maaşı yeniden şekillenecek milyonlarca vatandaş zam oranı ne kadar olacak sorusuna yanıt arıyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu önümüzdeki ay ilk toplantısını yapacak. Konuyla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, aralık ayında çalışmalara başlanacağını söylemişti.

İKİ SENDİKAYLA GÖRÜŞECEK

Bu açıklamadan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den de dikkat çeken bir açıklama geldi. Bilgin, yarın (salı günü) TİSK ve Türk-İş başkanlarıyla görüşeceğini belirtti.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Asgari Ücret Komisyonu, 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına aralık ayında başlayacak. Gerçekleştirilecek üç toplantının ardından 2023 asgari ücreti belli olacak.

ASGARİ ÜCRET ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçiler, işverenler ve kamuoyunun 2023’teki asgari ücrete ilişkin beklentilerini tespit etmek üzere araştırma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2023’te geçerli olacak yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında, Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayacak araştırmada, asgari ücret beklentileri tespit edilecek.

ANKET SONUÇLARI PAYLAŞILACAK

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanmadan önce tamamlanacak anketin sonuçlarının, komisyon toplantısında kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

Bakanlık, 2022’deki asgari ücreti belirleme sürecinde Türkiye genelinde akademik bir kadroyla araştırma yapmıştı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Son Kale İzmir