MENÜ
İzmir 39°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Partili Sürekli: Tepkiler, İzmir’i yönetenleredir
Politika
23 Haziran 2022 Perşembe 10:06

AK Partili Sürekli: Tepkiler, İzmir’i yönetenleredir

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Çiğli Ata Sanayi esnafıyla kahvaltı etti. Site esnafının sorunlarını dinleyen Sürekli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 3 günlük İzmir programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Sürekli; “Aldıkları tepkileri küçümsemekte ve çarpıtmakta üstlerine yok. Ergen tartışmalarındaki gibi, ‘Kıskandılar, rahatsız oldular’ minvalindeki açıklamalar gerçekten komik. İzmir’in koku sorunu bir gerçek. Şimdi genel başkanları da bu duyarsızlık kervanına katıldı. El birliği ile İzmir’e can çekiştiren sorunların, dolayısıyla beceriksizliklerinin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Onun yerine, siyasetlerini eş, dost, partililerine kürsülerden söylettikleri yalanlarla şekillendiriyorlar. Göremedikleri şey; tepkilerin İzmir’i yönetenlere, yani kendilerine olduğudur. Gerçekten yazık!” diye konuştu.

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Karşıyaka Stadı için “Proje yok.” açıklamasına da değinen Sürekli, şöyle konuştu; “İnsanların gözünün içine baka baka işi yokuşa sürdükleri ortada. Mimari avan proje ellerinde. Bu da işi başlatmaları için yeterli. Ancak, yapamayacaklarsa buyursunlar Ankara’ya birlikte gidelim. Oturup müzakere edelim.”

Yüzleşmek ve hesap vermekten kaçıyorlar…

Başkan Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çeyrek asırdır laf üreten, çözüm yolları yıllardır ortadayken kılını kıpırdatmayan CHP, bugün de aynısını yapıyor. Körfezi temizlemek için yeni bir şirket kurmuşlar ve dalga geçer gibi bunu kamuoyuna ‘müjde’ diye duyuruyorlar. Tıpkı, şaibeli Buca Metrosu’nun temel atma törenini açılış gösterişiyle yaptıkları gibi. Göz boyamakta, yalan söylemekte ve söyletmekte birinciler. O insanları; yanlış ve eksikleriyle yüzleşmek yerine, siyasetine alet eden de kendileri. Yakışıksız olan asıl budur. İzmir’i kaçarak göçerek yönetmeye çalışıyorlar, belli ki hesap vermeye yüzleri yok. Zaten aldıkları haklı tepkilere seviyeli ve ciddi bir karşılık vermeyeceklerini biliyorduk. Öyle de oldu.”

Merkezi idare olarak İzmir’in koku ve kentsel dönüşüm başta olmak üzere tüm yerel sorunları için seferber olmaya hazır olduklarını belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “İzmir’i demogoji ve ideoloji siyasetiyle esir alıp hizmetsiz bırakmanın vebali büyük. Bedelini İzmir halkının ödediği ve ödeyeceği bu vurdumduymazlıkları yarın muhakkak kantara çıkacak. Ne çağrılarımıza kulak asıyorlar ne çözüm için yardım kabul ediyorlar. Bu gidişatları korkarım ki, İzmir’i hazin bir sona sürükleyecek.” dedi.

Karşıyaka Stadı için çağrısını tekrarladı…

Karşıyaka Stadı'nın durumu ile ilgili de konuşan Başkan Sürekli, “Soyer doğru söylüyor, gerçekten inanılır gibi değil! Defalarca söyledik. Mimari avan projeler ellerinde; yatırım planlarına almaları ve ihaleye çıkıp işi başlatmaları açısından hiçbir engelleri yok. Süreç başladı, ama neredeyse bir yıldır daha tahsis protokolünü imzalamadılar. Aslında ne yapmaları gerektiğini gayet iyi biliyor ve ipe un seriyorlar. Göztepe ve Alsancak Stadları da aynı şartlarda yapıldı.  Sayın Soyer buyursunlar, Ankara’ya birlikte gidelim. Süreci yeniden müzakere edelim. Ama yok, biz ağlamaya devam ederek puan toplamak peşindeyiz diyorlarsa da asılsız bilgilerle kamuoyunu yanıltmasınlar. Bu stad için beklenti ve heyecan büyük. Sorumluluktan kaçamazlar.” diye konuştu.

Usta ve çırak ilişkisinin değeri…

Çiğli Ata Sanayi Sitesi esnafıyla İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan’ın da katıldığı kahvaltıda buluşan Başkan Sürekli; üretimin tüm emek unsurlarıyla; usta, kalfa ve çıraklarla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sürekli, şöyle konuştu; “Esnafımızın olduğu her sofra böyle bereketlidir. Esnaf sanâtkarımızın ayakta olduğu her zorlu şart, aşılmaya mahkûmdur.  Onların teşkilatlanma ve ahlak anlayışı; insani ve üretim değerleri yol göstericidir. Biz de bu gerçekten hareketle 20 yıldır esnafımızla omuz omuzayız. Çırak yetiştiren esnaflarımıza bin 280 TL’lik bir destek sağlıyoruz. 850 bin esnafımızın üzerindeki vergi yükünü kaldırdık. Esnafımıza uygun vade ve faiz oranlarıyla kredi desteği sağlıyoruz. Ziyaret ve toplantılarımızda esnafımızın kredi ve finansman desteklerimizle ilgili memnuniyetiyle karşılaşıyoruz. Mesleki eğitim, kalifiye eleman ihtiyacı, sanayi sitelerinin geliştirilmesi ve kira düzenlemeleri ile istihdam teşviklerine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gayet iyi biliyoruz ki; küçük işletmelerini ayakta tutan ekonomiler güçlüdür.” 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Son Kale İzmir