MENÜ
İzmir 17°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çeşme'de sağlıkta güzel günler
Cengiz Kütükçü
YAZARLAR
8 Ocak 2020 Çarşamba

Çeşme'de sağlıkta güzel günler

Gazeteciliğin en güzel yanlarından biri insanları mutlu edecek pozitif haberler vererek kamuoyunu bilgilendirmektir. Bugün Çeşme Belediyesi'nin meclis toplantısında sağlıkla ilgili müjde çıktı. Başkent Üniversitesi Çeşme’ye yatırım yaparak hastane açıyor. Tabi yatırım ve işletme süreci olacaktır. Dilerim yazın nüfusun milyona yaklaştığı dönemlerde hizmete açılmış olur. Özel sektör kamu gibi değildir, birazdan değineceğim. Karar aldığı an başlar ve bitirir. Çünkü yaptığı işte maddi manevi geri dönüşümü kaybedecek günü yoktur. Başta başkan olmak üzere emeği geçenler sağ olsunlar. 

Ben de sizlerle hepimizi mutlu edecek sağlıkla ilgili adı konmuş bir sonucu mutlulukla paylaşıyorum. Yaz başında geldiğimizde Çeşme Devlet Hastanesi'ne tarihinde olmayan kardiyoloji doktorunu başta İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Aytun Çıray’ın büyük desteğiyle ve CHP milletvekillerimiz M. Ali Çelebi ve Atilla Sertel’in katkılarıyla getirilmişti. Bundan önceki başhekimimiz Dr. Atıl Birol hocaya da ayrıca teşekkür ederiz. Yazın geçici gelen Kardiyolog doktor eylül başında Urla Devlet Hastanesindeki görevine geri dönmüştü. Arkasından başhekim Dr. Atıl Birol’un emekliğe ayrılmasının arkasından yine çok kıymetli bir hoca olan Kalp Damar Cerrahı Dr. Orhan Güngör atandı. Çok hızlı ve kısa sürede hastane ile ilgili eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başladı. Aldığım kulis bilgisine göre, gelecek olan Kardiyoloğumuz Doçent Doktor olacak. Çeşme’de ikamet edecek ve tam zamanlı başlayacak. Güvenlik soruşturması da tamamlanan hocayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Artık bir ilaç yazdırmak için Urla’ya ya da İzmir’e gidilmeyecek. Duyar gibiyim 'hoca geliyor ama hastanede malzeme yok' laflarını... Hastaneye efor, eko ve holter alınmış. Ayrıca kıymetli yeni bir göz doktoru da başlamış. Diyeceğim o ki; sağlık hepimizin önceliği ve yıllar sonra geç kalınmış günümüzdeki yaşama yakışmayan çeşmenin sağlık sorunları çözülmeye başlandı. Sıra siz Çeşmeliler'de...

Sahip çıkalım, takipçi olalım, aksayanları paylaşalım ve yetkililere yardımcı olalım. Ayağım uğurlumu geldi acaba. 2020 sağlıklı bir yıl olsun.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Arif dural
 8 Ocak 2020 Çarşamba 12:53
Hayırlı olsun Çeşmemize
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Son Kale İzmir