MENÜ
İzmir 22°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Dünyanın konuştuğu fotoğraf!
Dünya
18 Eylül 2021 Cumartesi 09:24

Dünyanın konuştuğu fotoğraf!

Geçtiğimiz aylarda, körfez krizi ve yaşanan gerilim ile gündeme gelen 3 ülkenin kritik isimleri bir araya geldi. Geleneksel kıyafetleri ile tanınan liderlerin mayo ve tişörtlü fotoğrafları çok konuşuldu. 

Son dönemde Ortadoğu’da Arap krallıklar petrolden gelen kaynaklar sonucunda küresel politikalarda daha etkin bir rol almaya başladı. Bunun son örneği Afganistan’da yaşanan Taliban ilerlemesinde Katar tarafından ortaya kondu. Bütün süreç Katar arabuluculuğunda ilerlerken ülke ABD’den aldığı destekle Türkiye’yi bile sürecin dışında tuttu. 

Suudi Arabistan ise bölgede yıllardır ABD ile yaptığı işbirliği sonucu Afrika ve Asya’da onlarca savaş politikasına hizmet etti. 

Fakat bugün Suudi tarafından paylaşılan bir fotoğraf dikkat çekti. 

Kızıldeniz'deki “dostane bir toplantı” olarak duyurulan görüşmede, Veliaht Prens Muhammed bin Salman, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al-Thani ve BAE'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoun bin Zayed Al-Nahyan'ı bir araya geldi. 

Fakat toplantıyı enteresan kılan, geleneksel Arap kültürü kıyafetleriyle tanınan prens ve emirlerin mayolu tişörtlü halde olmasıydı.

Uzun zamandır birbirlerine "düşman" kabul edilen ülkelerin lider ve prenslerinin bu fotoğrafı vermesi büyük yankı uyandırdı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Son Kale İzmir