MENÜ
İzmir 18°
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'li Böke'den Balçova çıkarması: Hesap sormak intikam değil, demokrasinin temeli!
Politika
16 Eylül 2021 Perşembe 16:02

CHP'li Böke'den Balçova çıkarması: Hesap sormak intikam değil, demokrasinin temeli!

İzmir'in Balçova İlçesi'nde sivil toplum örgütleri, hemşeri dernekleri ve muhtarlarla bir araya gelen CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke “Bu sistemin değişmesi için ortak akıla ve demokrasiye ihtiyacımız var. Bizlerin vergisiyle toplanan ve harcanan paraların nereye gittiğini bilmemiz demokrasinin gereğidir. Hesap sormak intikam değil demokrasinin temelidir" dedi.

SONKALEİZMİR- CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Balçova’da sivil toplum örgütleri, hemşeri dernekleri, muhtarlar ve meclis üyelerinin bulunduğu toplantıya katıldı. Toplantıda tüm ilçenin temsil ediliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Böke, “Bu temsiliyeti güvence altına alan ve bu ortak akıla önem veren sayın belediye başkanıma, ilçe başkanıma ve il yöneticilerime teşekkür ederim. Bu birliktelik aslında karamsarlığın değil umudun göstergesidir" dedi.

"BU ÜLKENİN İNSANLARI ARTIK ORTAK AKILLA YÖNETİLMEK İSTİYOR"

Böke, Türkiye’de değişime ihtiyaç olduğunu belirtirken, şunları söyledi:

"Şehir şehir geziyoruz. Şu anda ülkemizde 10 milyona yakın işsiz veya iş arayan vatandaşımız var. Bunun yanında, çalışıyor olsa bile aldığı ücret yetmeyen milyonlar var. Diğer yandan Türkiye’de ortak aklın terkedilmesi Türk Lirasının değerini kaybettirmiş. Ülkede yapılacak her üretim için de dışarıdan dövizle hammadde almak zorundasınız. Bu düzen içinde de hayat pahalılaşıyor. Çiftçimiz için, esnafımız için, sanayicimiz için, kısacası toplumun her kesimi için bu sistem böyle işliyor. Bu sistemin değişmesi için ortak akıla ve demokrasiye ihtiyacımız var. Bizlerin vergisiyle toplanan ve harcanan paraların nereye gittiğini bilmemiz demokrasinin gereğidir. Hesap sormak intikam değil demokrasinin temelidir. Bu ülkenin insanları artık ortak akılla yönetilmek istiyor. Muhtarımızın, esnafımızın, belediye meclis üyelerinin, sivil toplum örgütlerinin derdi bu ortak akıla katılmaktır. Biz derdimize çare üretmenin ortağı olmak derdindeyiz” diye konuştu.

"İSTİHDAM ALANLARI YARATACAĞIZ"

Hazırladıkları kurtuluş reçetesinden de örnekler veren Selin Sayek Böke, “Ülkemizde para var. Önemli olan bu parayı nereye harcayacağınızı bilmektir. Bir avuç imtiyazlı yandaşa mı harcayacağız yoksa milyonlarca insan işsizlikle boğuşurken, 83 milyon kişi enflasyon canavarı ile baş başa bırakılmışken, buna çare üretmek için halka mı harcayacağız. Biz bu para ile çiftçinin borcunu ortadan kaldıracağız. Zaten bu desteği kanunen vermek zorundasınız. Ranta değil istihdam alanlarına paranın aktarılması gerekiyor. Esnafa, hak ettiği sosyal devlet sorumluluğundan gerekli desteği vereceğiz. Emekçinin asgari ücretinden vergi almayacağız. Gençlere girişimci desteklerini sağlayacağız. Ve göreve geldiğimizde kamu olarak biz istihdam alanları yaratacak üretim alanları kuracağız” diye konuştu.

"BURADAKİ GİBİ GÜZELLİKLERİN HAKİM OLDUĞU BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUZ"

Balçova Belediyesi’nin kadınlara meslek edindirmek amacıyla açtığı semtevlerini de ziyaret eden Böke, kadınların özellikle eğitimle ve işsizlikle ilgili şikayetlerini dinleyerek not aldı.

Kadınlarla sohbet eden Selin Sayek Böke “Bizler Balçova’daki gibi güzelliklerin hakim olduğu bir Türkiye hayalini kurup parti olarak bunun mücadelesini veriyoruz. Genel Başkanımız, milletvekillerimiz şehir şehir gezerek bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

"BALÇOVA'YI BU MOZAİKLE YÖNETİYORUZ"

Toplantının başında katılımcılara teşekkür eden Balçova Belediye Başkanı CHP'li Fatma Çalkaya ise "İşte biz Balçova’yı bu güzel mozaik ile birlikte yönetiyoruz. Belediyenin hizmetlerinin herkese ve adil dağıtılması için birlikte bir aile gibi mücadele ediyoruz. Bir yandan ilçemize yeni yatırımlar ve hayatı kolaylaştıracak hizmetler üretiyor, diğer yandan da zor hayat şartlarında ayakta kalmaya çalışan dezavantajlı vatandaşlarımıza bu ilçenin seçilmiş iradeleri ile ortak akıl üretip destek oluyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Son Kale İzmir