MENÜ
İzmir
Son Kale İzmir
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP'den Menemen isyanı MİLLİ İRADE GASP EDİLMİŞTİR...
Güncel
13 Ocak 2021 Çarşamba 15:34

CHP'den Menemen isyanı MİLLİ İRADE GASP EDİLMİŞTİR...

Menemen'de tekrarlanan kurada başkanvekilliğine AK Partili Aydın Pehlivan'ın seçilmesine CHP'den sert tepki geldi. Topluca bir açıklama yapan CHP'liler, bu kuranın hukuk dışı olduğunu savundu. Ağlamaklı bir şekilde açıklama yapan CHP'nin başkanvekili adayı Deniz Karakurt, "Menemenlilerin milli iradesi satılmışır, gasp edilmiş, çalınmıştır" dedi.

AK Parti adayının seçildiği kuranın ardından CHP'liler ortak bir basın açıklaması yaptı. Basın basın açıklamasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un yanı sıra CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP başkanvekili adayı Deniz Karakurt'un yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP'li ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve CHP'li meclis üyeleri de katıldı.

MİLLİ İRADE GASP EDİLMİŞ, ÇALINMIŞTIR
CHP'nin başkanvekili adayı Deniz Karakurt, "Menemenlinin milli iradesi satılmıştır, gasp edilmiştir, çalınmıştır. Biz dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da buradayız. Hukuk mücadelemiz devam ediyor. Mahkeme sonucu beklenmedi. Ama mahkeme devam edecek. Ve ben Türk adaletine inanıyorum. Bizim lehimize davanın sonuçlanacağına inancım sonsuz. Bugün yapılan işlem usülsüz bir işlemdi. Yarın kuradan çıkarsan ne olacak diye soruldu. Ben kuradan çıksam da dava açaktım. Asıl ben şimdi merak ediyorum. Asıl ben şimdi merak ediyorum. O arkadaşımız çalarak o koltuğa nasıl oturacak. Biz millet ittifakı olarak davamızın arkasındayız. Hiç kimse meraklanmasın" dedi.

ADALETTEN NASİBİNİ ALMAYAN ANLAYIŞ
CHP İl Başkanı Deniz Yücel ise "Adında adalet olan ancak adaletten nasibini almayan anlayış, Menemenli hemşerimizin iradesini çaldı. Daha önce açılan dava devam ediyor. Bu yapılan kura işlemi yapılmadan önce işlemin hukuksuz olduğunu ifade etti. Bugün çekilen kura sonucu ile de hukuki olarak tüm haklarımızı kullanacağız. Ama burada bir haksızlık, adaletsizlik var. Burada Danıştay'ın kararlarına, idari yargılama usül kanundaki esaslara aykırı verilen ve tamamen nokta atışı hazırlanan bir yürütmeyi durdurma kararı sonucunda zaten çekilmiş olan, hiçbir hile, şaibe tesisi olmayan kura çekimi bugün tekrarlandı. Bunu Menemen'de yaşayan tüm hemşehrilerimize tek tek anlatacağız. Mücadelemiz hukuki, siyasi mecrada sonuna kadar devam edecek" diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Son Kale İzmir